Hoparlör Kabini Yapımı

Şimdi size kabinden birkaç kare göstereceğim. Daha bölmesi yok. Bölme koyulmadı. İzolasyon yok. Vida ve çivi yok
Sadece bant var. Test amaçlı uğraştım ve bu halde gayet iyi bir sonuç aldım.

Bu da kullandığım amfi 9 w bass çıkışı var. Buna 2 adet bass çıkışı bir sağ birde sol lale jak çıkışı bağladım. Üzerinde fanı da var. Çift hoparlör kullanacağım için amfinin entegresi fazla ısındı. Fan koymak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunta kaç cm? Uzun ve ince vidalardan takabilirsin. Ucu delici değil ama çivi de tutmaz kardeş :) Denedim başıma geldi :) Ya da vida kullanmayacaksın.
2 cm'e 2cm x 2cm. Yani eni, genişligi, herşeyi 2 cm küp küp ya da diktörgen olacak.

Diktörgen ahşap kalas veya sunta kes, bul, onları köşelere ayakta durmasını saglayacak şekilde bacaklarına içten yapıştırarak uygula. Çogu firma artık böyle yapıyor. Hatta çoğu değil hepsi :)

Aslında konuyu açmamda ki amacım benimle beraber diğer arkadaşların bu konuda bilgi edinmeleriydi.
Bugün her yer kapalı idi. Pazar olduğu için tüm site evlerindeydi. O yüzden kabine başlayamadım.
Ama en azından nasıl bir şey olacağını bu resimde anlatmak istedim.

Kullanılan sunta ölçüleri:
2 adet 46x16 cm 189mm kalınlığında ham sunta
2 adet 50x20 cm 189mm kalınlığında ham sunta
3 adet 16x16 cm 189mm kalınlığında ham sunta
Resimde atlamışım alt ve üst bölüm tamamen kendi renginde olacaktı. :D

Resim gayet anlaşılır olmuş. Şuan suntanın üzerine son haliyle işaretler koyuyorum. Delme işinde yardımcı olmaları için.
Ölçüler:
İlk bölüm (üst bölüm):16x16 Sunta dahil havlu dahil değil. Burayı önceden daima küp olmalı demiştin. Bu şekilde ayarlaladım yamyam abi.
İkinci bölüm (alt bölüm):29x16 Sunta dahil izocam dahil değil.

Sunta 2 cm olarak hesaplandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı