Hoparlörden gelen "dırr" sesi ve siyah ekran

batu1905

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba

Dün LoL oynarken gene bir anda ekran siyah oldu hoparlörden dırrrrr şeklinde bir ses geldi ve bilgisayar bir süre kitlendikten sonra kendi kendine yeniden başlattı. Oyun falan da kapandı tabii. Mavi ekran vermedi ve minidump dosyası da oluşmamış klasörde. Neden bu şekilde oluyor ara ara? Power Supply mı fazla Watt'a sahip, bir sebebi var mı?

Windows sürümlerim güncel.
DDU ile temizleyim ekran kartı driverımı güncelledim.
BIOS güncel.

Sistemim:
2x8 gb corsair ram 3000Mhz
GTX 1660 Ti ekran kartı
AMD ryzen 5 2600x işlemci
MSI B450M PRO M2 V2 Anakart
1TB seagate HDD
480GB gigabyte SSD var

2 sene oldu bilgisayarımı satın alalı
Bu arada memtest de yaptım fakat bir sorunla karşılaşmamıştım
konu hala güncel sorunum devam ediyor var mı önerisi olan ? Crystal Disk ile de tarama yaptım bir problem gözükmüyor. Çoğu yerde hdd ve ram olabileceğini söylüyorlar fakat testlerde bir problem yok ne önerirsiniz? (Chipsetler de güncel)

konu hala güncel sorunum devam ediyor var mı önerisi olan ? Crystal Disk ile de tarama yaptım bir problem gözükmüyor. Çoğu yerde hdd ve ram olabileceğini söylüyorlar fakat testlerde bir problem yok ne önerirsiniz? (Chipsetler de güncel)
onlarda da sıkıntı yoksa anakart olabilir mi? bir teknik servise götür istersen

Düşüncem ya PSU yetersizliği ya da o anakarttaki VRM'ler o işlemciye yetmiyor ki linç tayfa gelmeden belirteyim olabilir çünkü 95W'lık işlemcin var ve o anakarta ben R5 3600 bile çok önermiyorum.
Olay görüntüleyicisinde hiçbir şey var mı? Çökme olur olmaz bilgisayarı yeniden aç ve oradan bir işaret ara. Bir de OCCT testi yap.

onlarda da sıkıntı yoksa anakart olabilir mi? bir teknik servise götür istersen
teknik servis direkt format atacağını söylediği için pek götürmek istemedim açıkçası. Anakartım çok kötü mü bilmiyorum fakat yeterli olduğunu söylemişlerdi. Bir süre sonra başladı sorunum çünkü
Düşüncem ya PSU yetersizliği ya da o anakarttaki VRM'ler o işlemciye yetmiyor ki linç tayfa gelmeden belirteyim olabilir çünkü 95W'lık işlemcin var ve o anakarta ben R5 3600 bile çok önermiyorum.
Olay görüntüleyicisinde hiçbir şey var mı? Çökme olur olmaz bilgisayarı yeniden aç ve oradan bir işaret ara. Bir de OCCT testi yap.
power supply 600w daha mı fazla olması gerekir bu sisteme ? Olay görüntüleyicisinde bir aksilik gözükmüyor

Olay görüntüleyicisinde saniye saniye olduğu için çöktüğü andan hemen sonra o dakikaya bak.
OCCT testi yaptın mı peki?
Bir de PSU'nun tam modelini ve 12V kanallarından kaç Amper verdiğini söylemen lazım.

teknik servis direkt format atacağını söylediği için pek götürmek istemedim açıkçası. Anakartım çok kötü mü bilmiyorum fakat yeterli olduğunu söylemişlerdi. Bir süre sonra başladı sorunum çünkü

power supply 600w daha mı fazla olması gerekir bu sisteme ? Olay görüntüleyicisinde bir aksilik gözükmüyor
600w yeter bence

Yeni konular

Geri
Yukarı