Horizon Zero Dawn FPS Değişmemesi

Marlboro Touch

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, "Horizon Zero Dawn" isimli oyunun sistem gereksinimlerini detaylı bir şekilde inceledim, en sonunda satın aldım ve indirdim, fakat oyunu 1080p çözünürlük "Low" ayarlarda oynamama rağmen 25 FPS gibi sinir bozucu bir sayıyla oynuyorum. İşin anlam veremediğim tarafı grafik ayarlarını "Ultra" düzeyine çektiğimde de yine 20-25 arası bir FPS'le oynuyorum ve bir anlık sinirden dolayı oyunu sildim. Bilgisayarımın donanımsal açıdan yetersiz kaldığını ya da "Driver" konusunda eksik olduğunu düşünmüyorum. Hepsi yüklü ve kurulu vaziyette, çözünürlük 1080p olacak şekilde grafik ayarı fark etmeksizin akıcı bir şekilde oynamak istiyorum sadece. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden ayırdığınız vakit ve yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi günler.

Bu arada unutmadan oyunu tekrar indiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, "Horizon Zero Dawn" isimli oyunun sistem gereksinimlerini detaylı bir şekilde inceledim, en sonunda satın aldım ve indirdim, fakat oyunu 1080p çözünürlük "Low" ayarlarda oynamama rağmen 25 FPS gibi sinir bozucu bir sayıyla oynuyorum. İşin anlam veremediğim tarafı grafik ayarlarını "Ultra" düzeyine çektiğimde de yine 20-25 arası bir FPS'le oynuyorum ve bir anlık sinirden dolayı oyunu sildim. Bilgisayarımın donanımsal açıdan yetersiz kaldığını ya da "Driver" konusunda eksik olduğunu düşünmüyorum. Hepsi yüklü ve kurulu vaziyette, çözünürlük 1080p olacak şekilde grafik ayarı fark etmeksizin akıcı bir şekilde oynamak istiyorum sadece. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden ayırdığınız vakit ve yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi günler.

Bu arada unutmadan oyunu tekrar indiriyorum.
Fps sabitlemesi olmuş olabilir hocam.

Cevabınız için teşekkür ederim fakat pek hemfikir olamayacağım çünkü benim bu vermiş olduğum değerler ortalama FPS değerleri. Ayriyeten genelde ''V-SYNC'' ayarını devre dışı bırakarak oynarım. Oynarken de en fazla 33 FPS'i gördüm, zaten ondada gökyüzüne bakıyordum. =)

Diğer insanlarda benzer performans almış aynı ekran kartından.Ekran kartı yetersiz kalıyor sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoları incelemek hiç aklıma gelmedi, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, merak ettiğim bir konu var sizce gerçekten sistemim mi yetersiz yoksa oyunda bir optimizasyon sorunu mu söz konusu? Bir de diyelim ki cihazım donanım olarak yetersiz kalıyor Steam'de ki bu ''Sistem Gereksinimleri'' bölümünün güncellenmesi gerekmiyor mu? Şahsen ben ''Sistem Gereksinimleri''ni inceleyerek aldım.

Geri
Yukarı