Hoş bulduk Technopat (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ANIL_GT

Hectopat
Yer
Yakutistan
Daha fazla  
Meslek
Vietnam uçaksavarı
Hoş bulduk Technopat (!). Ben aslında 2, 2,5 yıldır Technopat sitesini kullanıyordum ancak üye değildim. Sonra ne kaybederim ki deyip, üye oldum. Buraya kadar hiç sorun yok. İlk mesajımı attıktan sonra (2 veya 3 de olabilir tam emin değilim) cümle bittikten sonra boşluk bırakmadan diğer cümleye geçtiğimden dolayı, ceza aldım ki bu uyarı niteliğindeydi o yüzden moderasyon ekibine teşekkür ederim. Sonra bana, gereksiz mesaj, korsana teşvik (2x) adlı cezalar geldi ve gereksiz mesaj yaklaşık 1 saatti yanlış hatırlamıyorsam. Lakin ben neden ban yediğimi bilmiyorum ve doğru bulmuyorum. Çünkü bu cezaları almamı gerektirecek bir şey yazmadım. Tamam haklısınız, bir arkadaşın OBS ayarları diye bir konusu vardı bende ona Bandicam'ın crackini tavsiye etmiştim, korsanın yasak olduğunu bilmiyordum ama o mesajdan sonra okuyacaktım. Okudum ve fark ettim ki korsan bu sitede yasakmış (oldukça iyi bir şey) hemen o konuya gidip mesajı silmeyi aradım ama bulamadım o yüzden o mesaj öyle kaldı. Her neyse ben ban yememin ardından "bize ulaşın" kısmına sorunumu yazdım. Cevap gelmeyince bende yan hesap açıp bir konu açıp sorunumu dile getirecektim. Sonra fark ettim ki açtığım yan hesap kitlenmiş. Bende dedim ki, galiba bir sorun var, tekrar yan hesap açayım. Sonra yine kitlenince, galiba sistemde sıkıntı var diye düşündüm. Sonra ana hesaba gelip bir baktım ki açtığım yan hesaplardan dolayı 1 günlük banı yemişim. Ve böylelikle ilk günden ban yedim. Açıkçası bize ulaşın kısmının pek moderatörler tarafından görüldüğünü düşünmüyorum ve haksız ban yediğimi düşünüyorum. Hem verdiğiniz banın bir faydası yok çünkü ban caydırmak için verilir (yazım hatasından, noktalama hatasından). Ve ben daha hangi cümleden ban yediğimi bile bilmiyorum. Biliyim ve tekrar yapmayayım. Saygılarımla. (lütfen bu konuyu açtığım için banlamayın)(konuyu yanlış yere açmış olabilirim).
Bir de bu neden makale oldu?❓

Yediğiniz cezaların hiçbiri hatalı değil. Noktalama hatası yüzünden yediğiniz uyarı gayet doğal. Noktalama işareti kullandıktan sonra cümleye başlamak için boşluk bırakmamışsınız. Korsanın yasak olduğunu bilmememiz bizim sorunumuz değil, önceden okumanız gereken kurallar var ve okumamışsınız.

Çifte hesap Technopat Sosyal kurallarına aykırı olduğu için çifte hesaplar kabul edilmeyip, ana hesabı tespit edip ceza veriyoruz. Onun dışında yediğiniz gereksiz mesajlardan birinin resmini şuraya bırakayım:

InkedScreenshot_7_LI.jpg

Kişi yazılıma hangi program ile başlanması gerektiğini soruyor ve siz sırf mesaj olsun ama ne olursa olsun mantığıyla mesaj yazdığınız için böyle bir mesaj yazıyorsunuz ve gereksiz mesaj cezası alıyorsunuz. Tüm cezalar olması gerektiği gibi, bir sorun yok.

Yazdığın uzun yazıyı okuyunca sanki haklıymışsın gibi geliyor ama durum çok farklı. Bir kere, ceza aldıktan sonra 2 kez çoklu üyelik açmışsın.

2 kere korsan öneride bulunmuşsun ki çocukça bu yaptığın.

Yazılım konusunda yazdığın saçma mesajı saymıyorum bile.

2 - 2.5 senedir Technopat'ı takip ettiğini söylüyorsun ancak kurallardan haberin yok. Üye olurken de kuralları okumamışsın demek ki. Haksız ban yediğin bir yer yok.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı