Hoşlanılan kızı unutamamak

@TavukluDinozor, hocam öncelikle beni bir abiniz olarak düşünebilirsiniz. Karşındaki kişiye ne olursa olsun özelini hiçbir zaman dökme.

Çünkü karşıdaki kişi 100% güvenilir değildir ve sizi kendi dertlerinizle de vurabilir. Açıkçası kız seni seviyor mu sevmiyor mu onu da bilemiyorum. Yaşınız kaç, açıkçası onu da bilmiyorum. Ancak dediğim gibi bu tarz olaylar, özel olayları kendi içinizde yaşamanız daha uygun. Karşı tarafa aktarılmamalı.

Kız eski sevgilinden rahatsız oluyorsa yanında bahsetme. Anlayışlı biri ise düzgünce konuşursan sevgilin olması uzak değil. Anlayışsız ise uğraşma, salla gitsin.

@TavukluDinozor, hocam öncelikle beni bir abiniz olarak düşünebilirsiniz. Karşındaki kişiye ne olursa olsun özelini hiçbir zaman dökme.

Çünkü karşıdaki kişi 100% güvenilir değildir ve sizi kendi dertlerinizle de vurabilir. Açıkçası kız seni seviyor mu sevmiyor mu onu da bilemiyorum. Yaşınız kaç, açıkçası onu da bilmiyorum. Ancak dediğim gibi bu tarz olaylar, özel olayları kendi içinizde yaşamanız daha uygun. Karşı tarafa aktarılmamalı.
Çok haklısınız hocam hayat bunu bana vura vura öğretmeye çalışsa da bir türlü akıllanamadım.

@TavukluDinozor, daha çok yolun başındasın. Benim konularımı okumanı öneririm.

@TavukluDinozor, daha çok yolun başındasın. Benim konularımı okumanı öneririm.

Çok teşekkürler hocam haklısınız. Okuyacağım hocam elimden geldiğince.

İpini koparan kız konusu açıyor yeter artık. Git kızlarsoruyor a aç şu konuyu kardeşim. Buradan nasıl tavsiyeler vermemizi bekliyorsun? Tavuklu dinozor ne Allah aşkına adamın daha nickinde hayır yok ya.
Kız soğumuş boş ver daha iyi işlere odaklan her kız konusunda söylediğim klasik söz.

Hep bu tarz cevapları alacaklarını bildikleri halde halen kız konusu açıyorlar.

Son düzenleme:
Dostlar okul açıldığından beri yakın olduğumuz kız benden hoşlanıyordu fakat eski sevgilimden bahsedince kız benden bayağı soğudu. Ben ilk başta pek bir şey hissetmesem de kız elimi falan tutmaya başlayınca umutlandım. Ve açıldım fakat bana derslerine odaklanması gerektiğini ve benden hala hoşlanmasına rağmen birlikte olmamamız gerektiğini söyledi. Bundan sonra kız hala sarılmaya elimi tutmaya devam etti. Fakat bir süre sonra o kadar çok bağlandım ki göremediğim günler için fotoğraflarına bakıyordum hala seviyordum onu. Daha sonra yine eski sevgilimin konusu açıldı ve kız benden çok daha fazla soğudu sanki zorla elimi tutuyormuş gibi hissettim. Daha sonra ailem beni zorunlu olarak başka bir okula yazdırdılar. Kızın yüzünü pek göremiyorum görsem de bugün meşgulum yarın konuşalım diyor. Ben kızdan hala hoşlanıyorum ve unutamıyorum ne yapabilirim? Tekrar bu konuyu onunla konuşmalı mıyım yoksa unutmak için uğraşmalı mıyım? Çünkü düzgün bir şekilde konuşursam belki birlikte olabileceğimize inancım var. Lütfen trollemeyin içime atmamak için size danışıyorum. Şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz için.
Dostum bak sana söyleyeyim bir kere kız eski ilişkinden bahsedince rahatsız olmuş fakat eski ilişkin senin bir parçan o hep sende olacak ve kız pek hoşlanmamış söylediğine bakılacak olursa. O yüzden kızı sal gitsin belki sana geri döner ileride bilemezsin bunu fakat sana kendi tecrübelerimi de ekleyerek en kötüsüne hazırlanman da yardımcı olmaya çalışacağım. Buna benzer bir sorunu çok değil 6-7 ay önce ben de yaşadım. İlk başta asla geçmeyecek ve ömrüm boyunca kıvranmak zorunda kalacağımı falan hissediyordum sokaktan geçen her kızı o zannediyordum ve heyecanlanıyordum(ondan başkasını gözüm görmüyor bu olsa gerek). Fakat zamanla kafamı dağıtacak işlere yöneldim(Oyun oynamak, spor yapmak, kitap okumak, arkadaşlarla takılmak vs.) Üstelik bu olay sınav senemde denk geldi hem de sınava 45 gün kala(YKS Sınavı) ve şu an tekrar hazırlanıyorum. Yani ben bu durumdan toparladım ve artık neredeyse unutmak üzereyim yani şu an hatta içimden vay anasını ne boş boş şeylerle kafamı yormuşum diye kendime kızıyorum. Ve hani bu kız bir daha bana asla dönmeyecek gibi duruyor çünkü onunla birlikteyken(Sadece 2 ay) öyle aptalca şeyler yaptım ki kız bana buz kesildi ben de atlatma döneminde bu yaptıklarımdan ders çıkarttım ve kişisel gelişimime katkıda bulundum. Demek istediğim atlatmaya çalışırken sürekli kaçma arada krizi fırsata çevirmeyi de unutma geçirdiğiniz vakitleri falan düşün(Buna galiba ihtiyacın olmayacak ama yine de nolur nolmaz yazmak istedim). Atlatmaya çalış fakat arada yalnız kal acını da yaşa yaşa ki kurtulmak için ekstra zaman harcama. Kısacası kafanı dağıt arada kendini yalnız bırak aklını dinle düşüncelerin aksın serbest bırak ve en sonunda göreceksin sesini bile hatırlamayacaksın ben de öyle oldu şahsen kızın tipini bile hayal mayal hatırlıyorum kendimi unutmak için öyle focusladım ki. Ama tabi bunlar kişiden kişiye de değişir umarım atlatmak için uğraşmak zorunda kalmazsın benim gibi kimisi var 3 yılda kimisi var 3 günde atlatabiliyor. Takılma

İpini koparan kız konusu açıyor yeter artık. Git kızlarsoruyor a aç şu konuyu kardeşim. Buradan nasıl tavsiyeler vermemizi bekliyorsun? Tavuklu dinozor ne Allah aşkına adamın daha nickinde hayır yok ya.

Hep bu tarz cevapları alacaklarını bildikleri halde halen kız konusu açıyorlar.
Tamam dostum yol alabilirsin konudan yazma gibi bir zorunluluk tutmuyoruz sana.
Dostum bak sana söyleyeyim bir kere kız eski ilişkinden bahsedince rahatsız olmuş fakat eski ilişkin senin bir parçan o hep sende olacak ve kız pek hoşlanmamış söylediğine bakılacak olursa. O yüzden kızı sal gitsin belki sana geri döner ileride bilemezsin bunu fakat sana kendi tecrübelerimi de ekleyerek en kötüsüne hazırlanman da yardımcı olmaya çalışacağım. Buna benzer bir sorunu çok değil 6-7 ay önce ben de yaşadım. İlk başta asla geçmeyecek ve ömrüm boyunca kıvranmak zorunda kalacağımı falan hissediyordum sokaktan geçen her kızı o zannediyordum ve heyecanlanıyordum(ondan başkasını gözüm görmüyor bu olsa gerek). Fakat zamanla kafamı dağıtacak işlere yöneldim(oyun oynamak, spor yapmak, kitap okumak, arkadaşlarla takılmak vs.) Üstelik bu olay sınav senemde denk geldi hem de sınava 45 gün kala(YKS sınavı) ve şu an tekrar hazırlanıyorum. Yani ben bu durumdan toparladım ve artık neredeyse unutmak üzereyim yani şu an hatta içimden vay anasını ne boş boş şeylerle kafamı yormuşum diye kendime kızıyorum. Ve hani bu kız bir daha bana asla dönmeyecek gibi duruyor çünkü onunla birlikteyken(sadece 2 ay) öyle aptalca şeyler yaptım ki kız bana buz kesildi ben de atlatma döneminde bu yaptıklarımdan ders çıkarttım ve kişisel gelişimime katkıda bulundum. Demek istediğim atlatmaya çalışırken sürekli kaçma arada krizi fırsata çevirmeyi de unutma geçirdiğiniz vakitleri falan düşün(buna galiba ihtiyacın olmayacak ama yine de ne olur nolmaz yazmak istedim). Atlatmaya çalış fakat arada yalnız kal acını da yaşa yaşa ki kurtulmak için ekstra zaman harcama. Kısacası kafanı dağıt arada kendini yalnız bırak aklını dinle düşüncelerin aksın serbest bırak ve en sonunda göreceksin sesini bile hatırlamayacaksın ben de öyle oldu şahsen kızın tipini bile hayal mayal hatırlıyorum kendimi unutmak için öyle focusladım ki. Ama tabii bunlar kişiden kişiye de değişir umarım atlatmak için uğraşmak zorunda kalmazsın benim gibi kimisi var 3 yılda kimisi var 3 günde atlatabiliyor. Takılma.

Hocam öncelikle unutarak en iyisini yapmışsınız. Önerileriniz doğrultusunda ben de o yolda ilerleyeceğim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı