Hosting Firması Nasıl Kurulur?

Norveu

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Yapmayı düşündüğüm bir proje hakkında bilgili kişilerden yardım almak istiyorum. Reseller hosting aracılığıyla hosting sağlayan küçük çaplı bir firma kuracağım.
Yaş konusunda sorun yok.
Firmayı kurarken bir sorun yaşar mıyım, neler gereklidir merak ediyorum. Lokasyon olarak İngiltere(London), Almanya(Amsterdam) sunucularından sağlayacağım.

Bir de Türkiye'ye satış yapacak olursam, Türkiye tabanlı banka hesabının olması gerekiyor mu yoksa İngiltere tabanlı banka hesabı yeterli olur mu?

Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Sağ olun.

Öncelikle sunucu yönetimi bilginiz olması gerekiyor. Reseller hosting işinde çok fazla kazanç yok. Şu anda inanılmaz derecede host sağlayıcıların maliyetleri artmış durumda. BTK'ya yer sağlayıcı için başvurman da gerekiyor. Hangi ülkenin sunucusunu sağlarsanız sağlayın Türk bankasında hesabınız ve faturanız olması gerekiyor.

Öncelikle sunucu yönetimi bilginiz olması gerekiyor. Reseller hosting işinde çok fazla kazanç yok. Şu anda inanılmaz derecede host sağlayıcıların maliyetleri artmış durumda. BTK'ya yer sağlayıcı için başvurman da gerekiyor. Hangi ülkenin sunucusunu sağlarsanız sağlayın Türk bankasında hesabınız ve faturanız olması gerekiyor.

BTK yer saglayici basvurusu icin para talep ediyorlar mi? Ayrica Avrupa'ya saglayacak olsam Türkiye yerine, o zamanda o tarz belgeler gerekli mi? Hizli cevap verdigin icin sağ ol.

Sunucuyu kendimiz barındırmıyor olsak bile başkasına hosting satmak için yer sağlayıcısı belgesi gerekiyor mu? Arkadaşın sorduğu buna daha yakın sanki.

Mantıken gerekmemesi lazım çünkü diyelim ki birisine web sitesi yaptık ve barındırmadan da bir sorumluyuz diye anlaştık. Bu durumda yer sağlayıcı belgesi gerekir mi? Hosting hizmetini siteyi yapan değil üçüncü bir firma yapıyor onun belgeden sorumlu olması gerekir sanki. Arkadaşın sorusu da buna benziyor sadece site yapmıyor, aracılık yapıyor diye anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı