Hosting taşınır mı veya nasıl taşınır ?

Öncelikle cevap verdiğiniz çok teşekkürler Güzel net' i araştırdım satış temsilcisinede sordum daha hizmet almadan korkuttular adamı önce 3 tane taşırız dediler sonra hiç taşımıyoruz sonrada birtane taşırız dediler. sohbeti kopyaladım burayada koymak istiyorum eğer bir sakıca görülürse kaldırılsın ben iftira atmadığımı göstermek için koymak istiyorum. Ozkula şuan en ideali gibi. Diğer önerdiğiniz şirketleride inceliyorum.

Dosya Ekleri

• 2015-01-09 13-48-00 Ekran görüntüsü.png
    2015-01-09 13-48-00 Ekran görüntüsü.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 583
Hmm anlıyorum. Addon olarak normal ama diğer türlü üç site olarak sınırlamalarını bilmiyorum. Hiç taşıtmadığım için olsa gerek taşıma işlemi basit aslında cPanel full backup ile kolayca bütün siteler taşınabilir. Ozkula da iyidir.

İlk mesajlarda görmüştüm isimtescil'den sakın almayın. Domain olarak tamam ama hosting konusunda hiç abartısız berbatlar. :)

Alacağınız firmanın yorumlarına r10.net üzerinden bakıp öyle karar verin.

işte sıkıntıda sanki cpanel de başlıyor hizmet aldığım yer natro orada normal yerlerde gördüğüm cpanel değil kendine has bir paneli mevcut bu farklılık illaki bir yerden patlak verecek gibime geliyor o yüzden taşıma işlemi işkenceye dönüşsün istemedim r10 üzerinden de takip edeceğim teşekkürler - isimtescilden vaz geçtim ok :)

Sanıyorum ki Plesk panel kullanıyorsunuz. cPanel'e taşıma yapılacak. Siz hizmet alacağınız firmaya durumu iletin eğer taşımazlar ise mesajımı alıntılar iseniz taşıma işleminde yardımcı olurum.

Sanıyorum ki Plesk panel kullanıyorsunuz. cPanel'e taşıma yapılacak. Siz hizmet alacağınız firmaya durumu iletin eğer taşımazlar ise mesajımı alıntılar iseniz taşıma işleminde yardımcı olurum.

Natronun paneli plesk değil kendi özel yazılımlarını kullanıyorlar. Illaki cpanel gerekmiyor backup almak için. Ftpniz üzerinden dosyalarınızı manuel olarak pcnize alın. Natro üzerindeki yazılımdan phpmyadmin var ise oradan dbnizi yedekleyip işlemi tamamlayabilirsiniz. Phpmyadmin değilde onun içinde özel bi sistemleri var ise muhakkak db yedekleme seçeneğide vardır. Onuda aldığınızda gerisi diğer tarafa kuruluma kalıyor.

Natronun paneli plesk değil kendi özel yazılımlarını kullanıyorlar. Illaki cpanel gerekmiyor backup almak için. Ftpniz üzerinden dosyalarınızı manuel olarak pcnize alın. Natro üzerindeki yazılımdan phpmyadmin var ise oradan dbnizi yedekleyip işlemi tamamlayabilirsiniz. Phpmyadmin değilde onun içinde özel bi sistemleri var ise muhakkak db yedekleme seçeneğide vardır. Onuda aldığınızda gerisi diğer tarafa kuruluma kalıyor.

Ben çalışmadığım için tahmin ettim cPanel değilse genelde plesk kullanıyorlar. Phpmyadmin kullanıyorlar ama özelliklerde o belirtilmiş. Evet taşıma manuel olacak gibi ftp ve db ile. Geriye kullanıcı adı bilgileri vs değiştirmek kalıyor.

Şöyle bir şey daha sormak istiyorum şimdi mesela joomlayı kurduktan sonra kurulum klasörünü sildiriyor otomatik olarak ben ftp'den dosyaları birebir kopyalasam sonra bu sitenin yapılandırılmasını nerden yöneteceğim büyük ihtimalle administratorla giremiyeceğim msql hesaplarını düzenlemek için - yoksa girebilirmiyim. yada bunu kopyalamadan diğer hesaptan ayarları değiştirip öylemi kopyalama yapmam gerekir -- neden bu şekil sordum bendeki joomla ücretli bir temayla geldi ve quick start şeklindeydi eklentileri filan içerisinde sıfır bir joomla kurmak istemiyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı