Hostingler arasında neden uçurum fark var?

yavuzslymn

Hectopat
Daha fazla  
Bir siteye bakıyorum 3 GB web alanı + 7 GB aylık Bandwidth'i yıllık 250 TL'ye satıyor. Başka bir siteye bakıyorum, sınırsız web alanı + sınırsız Bandwidth'i yıllık 140 liraya satıyor. Aradaki uçurum farkın bir nedeni mi var? Bu konularda yeniyim de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle lokasyon ve ana makina farkı vardır. Bu durumlar çok farklıdır; Bazı ana makinalarda SSD bazı makinalarda ise RAID türleri kullanılıyor. Size önerim sınırsız trafik limitine sahip bir hosting almanız. Çünkü birkaç gereksiz insanın herhangi bir sunucudan saldırısı veya siteye bilerek yüklenme isteğiyle o trafik hemen bitecektir.

Büyük ihtimalle lokasyon ve ana makina farkı vardır. Bu durumlar çok farklıdır; Bazı ana makinalarda SSD bazı makinalarda ise RAID türleri kullanılıyor. Size önerim sınırsız trafik limitine sahip bir hosting almanız. Çünkü birkaç gereksiz insanın herhangi bir sunucudan saldırısı veya siteye bilerek yüklenme isteğiyle o trafik hemen bitecektir.

Şaka mısınız? CPU kullanımı ne olacak? Sınırsız diye bir şey yoktur, pazarlama stratejisi o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir firma Core 2 Duo altyapısını kullanırken diğer bir firma XEON altyapısını kullanıyor. Aradaki fiyat farklarının en büyük etkenlerinden biri budur. Sanal sunucu üzerinde hosting kurulması daha performanslı olacaktır. Hosting paketlerini satın aldığınızda aynı IP üzerindeki diğer siteler SEO ve performansınızı olumsuz etkiler.

Yalnız reseller, hosting bunlar ikisi ayrı kavram buna da dikkat ediniz. Firmanın büyüklüğüne göre fiyat politikası değişiyor. Mesela benim sunucuyu şu anda 50 TL'ye alıyorum aynı özellik başka yerde 120 TL.

Basit bir web sayfası barındıracaksanız en uygun olanını alınız. NOT: Firmayı çok iyi araştırın alırken.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı