Hot Wheels kara borsası hakkında düşünceleriniz neler?

SwanesSS

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün f&f 5'li set için bayağı gezmeme rağmen bulamadım ve son çare internete baktım. Bakmaz olaydım, normalde 180 lira olan 5'li setler sırf içinde Toyota Supra var diye 1200-1500, hatta 2000 bile gördüm. Sadece bu setle de alakası yok, klasik bir araba bile sadece dünya çapında bilindiğinden kara borsacılar onu 2-3 katına kadar satabiliyorlar. Cidden çok sinirim bozuldu. Buna düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz siz de? Aradığım set aşağıda.

images (32).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün f&f 5'li set için bayağı gezmeme rağmen bulamadım ve son çare internete baktım. Bakmaz olaydım, normalde 180 lira olan 5'li setler sırf içinde Toyota Supra var diye 1200-1500, hatta 2000 bile gördüm. Sadece bu setle de alakası yok, klasik bir araba bile sadece dünya çapında bilindiğinden kara borsacılar onu 2-3 katına kadar satabiliyorlar. Cidden çok sinirim bozuldu. Buna düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz siz de? Aradığım set aşağıda.

Eki Görüntüle 1875398

Şu oyuncaklar gereksiz pahalı. Harbiden de "kara" borsa. 2000 lira ne sadece oyuncak için, Hayatta vermem.

Şu oyuncaklar gereksiz pahalı. Harbiden de "kara" borsa. 2000 lira ne sadece oyuncak için, hayatta vermem.

Bence normal, zaten insanlar bunu kara borsa olduğu için seviyor, koleksiyon halde satılan ürünler daha pahalı oluyor, zamlar gelince borsa daha da artıyor, sen 2000 lira vermezsin ama birisi 2000 lira verir 3000'e satar, 3000e alanda 4000'e satar, bu böyle işliyor her yerde.

Şu oyuncaklar gereksiz pahalı. Harbiden de "kara" borsa. 2000 lira ne sadece oyuncak için, Hayatta vermem.
Normalde uygun aslında tanesi 50 lira ve gayet güzel modeller var fakat yakındığım durum bu. 2000 lira hayatta etmez dediğim gibi sadece işin içinde supra olduğundan dolayı.

Beşli set en son yıllar önce 180 TL idi.

Şu an 350 TL.

Tepki olarak almazsınız karaborsadan olur biter.
Şok'ta 180'e geliyor bu çarşamba.

Ben hot wheels koleksiyonu yapan, aynı araçtan 1'den fazla almayan bir öğrenciyim hocam ve bu durum benim de canımı çok sıkıyor çok basit ve zevkli bir hobi bu araçlar benim için ama bunları satın alan insanların yarısı al sat için alıyor benim gibi koleksiyonerlere kalmıyor ve üzerine koydukları kar miktarı 50tl'yi geçmese gene tamam dicem en aşşağı 2 katına satıyorlar çok rahatsız edici durum hele de premium araçlar mağazalarda zor bulunuyorlar zaten bi' de bu al satçılar işi berbat hale getiriyor.

Geri
Yukarı