HP 15-AY104NT laptopa SSD önerisi

ismailyldrml

Femtopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Bir SSD alacağım kendi bilgisayarıma, bilgisayarımı güncel tutmak istiyorum ve zaman zaman oynadığım oyunlarda performansı bir tık arttırabilirim diye düşünmekteyim zira sıkıntı yaşayabiliyorum. Ama HDD'ye değil CD ROM bölmesine takmak istiyorum. Alırken nelere nasıl dikkat etmeliyim emin değilim. SanDisk 240GB bütçem için uygun duruyor sizin önerileriniz nelerdir öğrenmek isterim. Kullandığım PC ise bkz. HP 15-ay104nt (X9Z26EA) Notebook. Belki PC modeline göre öneri yapabilirsiniz diye atmak istedim. Bir diğer sorumda yeğenlerimin kullandığı Lenovo bir PC var çok yavaş çalışıyor. Lenovo IdeaPad 110 80TJ00VTX Notebook modeli de bu. Şimdilik yeni PC bütçemiz yok ama yavaşlıktan şikayetçiler, onlara da bir SSD alsam ve Windows'u içine kursam hızlanma hissedilir mi yoksa bu diğer bileşenlere de bağlı mıdır? Oyun oynamıyorlar sadece ders ve çeşitli internet sörfü yapmak için kullanıyorlar. Yine aynı şekilde bu PC içinde CD ROM kısmına SSD takabilir miyim? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

CD-ROM kısmına SSD değil HDD takmanız daha iyi olur. SSD performansını kısıtlamış olursunuz CD-ROM'a takarsanız. Ayrıca SSD evet sistemi rahatlatır. Sistem açılışı hızlanır ve uygulamalar daha erken tepki verirler. Sandisk modeli ney acaba? Sandisk Plus ise kronik sorunları var yani alınmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı