HP Pavilion 15 CC009NT Laptopa SSD Önerisi

B4pple

Hectopat
Ben bir süredir SSD takviyesi yapmak istiyorum. Cihazım HP Pavilion 15 CC009NT. Fakat bilgisayarımın M.2 portunun PCI-E arabirimini mi yoksa SATA mı olduğu konusunda yeterli bir bilgi bulamadım. Kullanma kılavuzunda M.2 SATA 3 olduğu yazıyor ancak aşağıdaki fotoğrafa bakınca M Key gibi duruyor. Ama öğrendiğime göre sadece bakılarak anlaşılmaz deniyor. Konuyu açıklığa kavuşturmama yardım ederseniz sevinirim.
6404E819-746B-485B-8B44-27BF5707A6BD.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
PCIe destekli olduğu belirtiliyor. Zaten işlemci mimarisi dolayısı ile desteklemesi gerek.

Merhaba Recep Bey siz bilgiyi nereden edindiniz ? Valla kaç gündür araştırıyorum elle tutulur bir şey bulamadım.Kılavuzda sadece M.2 SATA yazıyor.PCIe desteği konusunda hiçbir yerde bilgi bulamadım.HP forumuna sordum ve yanıt şu şekilde "You can't tell by looking. The physical port is the same. Its how its wired inside. The Manual says what you can use and it is SATA only."
Başka fikri olan var mı ?
PCIe destekli olduğu belirtiliyor. Zaten işlemci mimarisi dolayısı ile desteklemesi gerek.

Bakar mısınız ?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı