HP 15 BS107NT Laptop yükseltmesi yerine yeni laptop mu alınmalı?

Trape

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben HP 15 BS107NT laptop kullanıyorum. 8 GB RAM, 1 TB HDD disk ve Radeon TM520 ekran kartı var. Yeni laptop almayı düşünüyorum ancak fiyatlar malum. Bu laptopa 1-2 bin lira harcayıp ramini 16 GB yapmam ve SSD taktırırsam bu laptop beni daha ne kadar süre götürür? Yoksa bu laptopu satıp yerine 9-10 bin bandında yeni bir laptop almak mı daha mantıklı? Günlük kullanım için ve arada oyun oynamak için kullanıyorum.

Merhaba, ben HP 15 BS107NT laptop kullanıyorum. 8 GB RAM, 1 TB HDD disk ve Radeon TM520 ekran kartı var. Yeni laptop almayı düşünüyorum ancak fiyatlar malum. Bu laptopa 1-2 bin lira harcayıp ramini 16 GB yapmam ve SSD taktırırsam bu laptop beni daha ne kadar süre götürür? Yoksa bu laptopu satıp yerine 9-10 bin bandında yeni bir laptop almak mı daha mantıklı? Günlük kullanım için ve arada oyun oynamak için kullanıyorum.
Kesinlikle gidin 9000-10.000 TL bandında yeni bir cihaz alınız. Bu cihaza edeceğiniz 1000-2000 TL ancak paranızı çöpe atmak olacaktır. SSD size oyunlarda FPS sağlamaz, RAM'de %20-%30 FPS artışı sağlar. Ancak bu fiyata alacağınız her cihaz mevcut TM520 ekran kartından daha iyi performans sergileyeceği %100 aşikar.

Haklısınız ben de öyle düşünüyordum ancak emin olmak istedim. PC fiyatları çok yüksek olduğu için almadan önce uzun uzun düşünmek zorunda kalıyoruz maalesef

Haklısınız ben de öyle düşünüyordum ancak emin olmak istedim. PC fiyatları çok yüksek olduğu için almadan önce uzun uzun düşünmek zorunda kalıyoruz maalesef
Yani dediğim gibi o 1000 TL fayda etse devam edin derim ama boşuna harcanacak, yeni konu açarsanız sabaha o zaman size cihaz önerisinde bulunabiliriz hocam.

Geri
Yukarı