HP-15G011ST içini açmak

Serhat12341

Hectopat
HP-15G011ST Notebook'un içini temizleyip termal macunu değiştirmek istiyorum. Ama nasıl açacağımı bilmiyorum. Nasıl açabilirim içini yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. öncelikle bataryanızı cihazdan ayırın
2. cihazın altında bulunan gözle görebildiğiniz tüm vidaları sökün
3. cihazın altında bulunan yapıştırılmış lastik ayakların altında bulunan vidaları sökün
4. CD okuyucuyu dışarıya doğru çekerek çıkarın (alttaki tüm vidaları çıkardığınızda CD okuyucu çıkacaktır aksi takdirde unutulmuş vida varsa zorlamayın)
5. vidalarını sökmüş olduğunuz kapağı tırnaklarından kastırarak çıkarın.
6. temizlik ve bakım işlemlerini uygulayın
7. bakım bittiğinde tüm maddeleri tersten uygulayın.

Kolay gelsin.

1. öncelikle bataryanızı cihazdan ayırın
2. cihazın altında bulunan gözle görebildiğiniz tüm vidaları sökün
3. cihazın altında bulunan yapıştırılmış lastik ayakların altında bulunan vidaları sökün
4. CD okuyucuyu dışarıya doğru çekerek çıkarın (alttaki tüm vidaları çıkardığınızda CD okuyucu çıkacaktır aksi takdirde unutulmuş vida varsa zorlamayın)
5. vidalarını sökmüş olduğunuz kapağı tırnaklarından kastırarak çıkarın.
6. temizlik ve bakım işlemlerini uygulayın
7. bakım bittiğinde tüm maddeleri tersten uygulayın.

Kolay gelsin.

Ana kart klavyenin olduğu yeremi takılı bağlı

Evet anakart ile klavye birbirine bağlı fakat siz klavye üzerinde herhangi bir işlem yapmayacaksınız alt kapağı söktüğünüzde tüm bileşenler karşınızda olacak ve bakım yapmak için bolca alanınız olacaktır.

Evet anakart ile klavye birbirine bağlı fakat siz klavye üzerinde herhangi bir işlem yapmayacaksınız alt kapağı söktüğünüzde tüm bileşenler karşınızda olacak ve bakım yapmak için bolca alanınız olacaktır.

Dediğin gibi yaptım fakat bir türlü alt kapak düşmedi şip sıkı yapışık Ti biraz açıldı sadece onladahiç bisey yapamadim bende kırılır diye zorlamadım ne yapabilirim?

Evet soktim ama zorlaniyor acilmakta.

Cihazın kapağı ilk kez sökülüyor ise tırnakların zorlaması normaldir kapağa ve bileşenlere zarar vermeyecek bir aparat ile tırnakları ön kısımdan yanlara doğru yavaş bir şekilde kastırıp açarak ilerlemeyi deneyin tüm vidalar ve dış bileşenler (pil CD okuyucu vb.) söküldüğünde kapağı sadece tırnaklar tutuyor olacaktır.

Cihazın kapağı ilk kez sökülüyor ise tırnakların zorlaması normaldir kapağa ve bileşenlere zarar vermeyecek bir aparat ile tırnakları ön kısımdan yanlara doğru yavaş bir şekilde kastırıp açarak ilerlemeyi deneyin tüm vidalar ve dış bileşenler (pil CD okuyucu vb.) söküldüğünde kapağı sadece tırnaklar tutuyor olacaktır.
Abi sen yanlış biliosun bilgisayarın klavye bölümünü deki vidaları ve buton aparatı ve klavye pimini söktükten sonra açılmaya başlıyor ama yinede tam olrak açamadım ve fanın işlemci yani bakır borular pc nin alt tarafında

Kardeşim bende senin gibi araştırdım faydalı bir paylaşım bulamadım. Kötü bir tecrübeyle öğrenmiş oldum. Kenar tırnaklarını açtıktan sonra klavyeyi çıkart. Klavyenin altına gizlenmiş 4 tane vida var. Üstteki paneli bunlar tutuyor. Sonrasında karşında anakart. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı