Laptop İçini Açmak

Nielle

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Laptopumu temizlemek için içini açacaktım. Arkasını çevirdim ama sadece 1 vida var ve o da içe girmiş gibi. Tornavida ile açamadım. Ne yapmam lazım ?

11880536_1069119053113279_4810395322267998652_n.jpg

Ben bir ara denedim acer aspire 5745g i3 işlemcili bilgisayarıma her şeyini açtım temizlemek için fakat malzemelerim olmayınca geri kapatmak zorunda kaldım. Malzeme derken mesela fan bölümünün orada değişim bir bant türü kullanılmış temizlemek için orayı kaldırmak gerekiyor kaldırınca da yerine takılıyordu dikkat et bunlara

Sanırım orda yazdığı gibi hdd var. O tek vidayı bir şekilde sökebilirseniz ok yönünde aşağı iterek pil kapağı çıkarır gibi çıkarılabilir. Orda temizlik mi yapacaksınız? Fazla toz olmaz ama işe yarar. Asıl işlemci soğutucusunun hava çıkışı çok tozlanıyor. Ben açtığımda fare yuvası gibi bir yumak pamuk olmuştu.sanki elektirik süpürgesinin toz torbasıydı.

Sanırım orda yazdığı gibi hdd var. O tek vidayı bir şekilde sökebilirseniz ok yönünde aşağı iterek pil kapağı çıkarır gibi çıkarılabilir. Orda temizlik mi yapacaksınız? Fazla toz olmaz ama işe yarar. Asıl işlemci soğutucusunun hava çıkışı çok tozlanıyor. Ben açtığımda fare yuvası gibi bir yumak pamuk olmuştu.sanki elektirik süpürgesinin toz torbasıydı.
Sorunda orda laptopun arkasında sadece HDD var işlemci soğutucusunu nasıl bulacağım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı