HP 17-CD1013NT vs HP 17-CD1006NT vs MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR

Bütçe
10000-12000 TL
Çok sağ olun hocam, iyiyim siz nasılsınız?

Memnun kaldığınıza çok mutlu oldum:)

Bende de aynı seviyede var hocam, 4 aydır sorun olmadı açıkçası.
Çok teşekkür ederim hocam..İyiyim ben de :) Koşturmaca devam..

Problem olmadı di mi hocam,zaten sadece açılış ekranında oluyor, bir de ölü pixel bakarken ordaki siyah ekranda az birşey vardı..

Furmark 36 fps verdi hocam ya. Düşük mü? Furmark benchmarking de 86-87-88 fps,1080p'de.
Cinebench R23'te multi core 7475, single-core 1231, mp ratio 6.08x.

Bir de userbenchmark.com'da yaptım. Orada test yaparken 1660 ti'yi değil de onboard ekran kartını görüyor ve o kart üzerinden testi yapıyor nedense. Ve ram'ler için orta performans diyor,yüksek performans için XMP açın diyor. Ben bios'ta maalesef bu ayarı bulamadım. Click bios diye geçiyor,sadeleşmiş iyice,click bios 5 gibi diil yani..Hiçbir ayar yok.
Değerler olması gerektiği gibi, tekrardan hayırlı olsun hocam:)
Teşekkür ederim hocam..Yani değerler olması gerektiği diyorsunuz..Sevindim..Alpha 17 ne veriyor hocam? Memnun musunuz acaba? Özelden bir soru sorabilir miyim münkünse hocam,görselle alakalı :) [email protected] mail adresim..Yani şansa bakın ki böyle birşey olmuş..Az bir fiyat farkı kalmış..Geçiş düşünsem mi dicektim..Alpha 17 sonuçta..4 aydır kullanıyorsunuz hocam..Siz okuduktan sonra bu msj kendini imha edebilir :)

Dosya Ekleri

• new.jpeg
    new.jpeg
    88 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Alpha 17 ne veriyor hocam? Memnun musunuz acaba? Özelden bir soru sorabilir miyim münkünse hocam, görselle alakalı :) [email protected] mail adresim. Yani şansa bakın ki böyle bir şey olmuş. Az bir fiyat farkı kalmış. Geçiş düşünsem mi dicektim. Alpha 17 sonuçta. 4 aydır kullanıyorsunuz hocam. Siz okuduktan sonra bu msj kendini imha edebilir :)

Tabi hocam buyurun, buradan da sorabilirsiniz rahatlıkla. :) 4 aydır yazılımsal problemler dışında hiçbir eksiğini hissetmedim. Yazılım konusundaki eksiklik ilk alanlardan olduğum için olabilir. Kasası GP75 zaten, GL75'in bir üstü. Eğer bir daha iade, tekrar satın alma süreci yormayacaksa bir şans verin kesinlikle.

Tabi hocam buyurun, buradan da sorabilirsiniz rahatlıkla. :) 4 aydır yazılımsal problemler dışında hiçbir eksiğini hissetmedim. Yazılım konusundaki eksiklik ilk alanlardan olduğum için olabilir. Kasası GP75 zaten, GL75'in bir üstü. Eğer bir daha iade, tekrar satın alma süreci yormayacaksa bir şans verin kesinlikle.

Hocam neden başta bunu önermediniz, bunu alırdık GL75 yerine☺️

İndirimde değildi hocam, 15 bine satmaya çalışıyorlardı.

Hocam şu an GL75 16bin küsur, GP75 15bin küsür Hepsiburada'da, değişim için göndersem o cihazla değiştirirler mi herhangi fark ödemeden? Ve sizce arasındaki önemli farklar neler, mesela kasası daha mu iyi, Radeon 5600M GTX1660 Ti'den daha mı iyi?

Hocam şu an GL75 16bin küsur, GP75 15bin küsur Hepsiburada'da, değişim için göndersem o cihazla değiştirirler mi herhangi fark ödemeden? Ve sizce arasındaki önemli farklar neler, mesela kasası daha mu iyi, Radeon 5600M GTX1660 Ti'den daha mı iyi?

Hocam kasa GP75 kasası olduğu için daha iyi,
Klavye tuş başına RGB,
İşlemci 4800H 10750H'tan hem çok daha güçlü hem de daha serin.
Ekran kartı 5600M, 2060 dengi. 1660 Ti'dan her türlü daha güçlü.
Ekran FreeSync Premium destekli. RAM'ler 2666 değil, 3200MHz.
Farklar bunlar hocam.

Hocam kasa GP75 kasası olduğu için daha iyi,
Klavye tuş başına RGB,
İşlemci 4800H 10750H'tan hem çok daha güçlü hem de daha serin.
Ekran kartı 5600M, 2060 dengi. 1660 Ti'dan her türlü daha güçlü.
Ekran FreeSync Premium destekli. RAM'ler 2666 değil, 3200MHz.
Farklar bunlar hocam.

Of az daha bekleseydim keşke 🙂 hocam farklı satıcıdan aldım, ışık sızmasını bahane ederek iade edebilir miyim sizce? İade kesin alırlarsa Alpha 17'yi alırım?

Yeni konular

Geri
Yukarı