HP 250 G4 Kablosuz Ağ Bağlantı Problemi

Mediasyon

Hectopat
2 ay önce HP 250 G4 marka dizüstü bilgisayar satın aldım, aldığımdan beridir ethernet kablosu üzerinden interneti kullanıyordum. Bu gün işim çıktı, dışarıya çıktığımda kablosuz ağ'a bağlandım fakat Chrome da ya Timed_Out veya DNS_Probe hatalarını aldım. Google da biraz araştırma yaptım, HP marka dizüstü bilgisayarlarda orjinal gelen Wi-Fi driver'ı sorunlu diyorlar fakat güvenip hareket etmedim, burada konu açmaya karar verdim.

Şimdiden yardım eden etmeye herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu linkteki sürücüyü dener misin? Eskiyi tamamen kaldır ve bunu kur. Windows 10 için Lenovo tarafından dağıtılmış en son sürüm sürücüdür. Bunu kurmadan önce eski sürücüyü tamamen kaldırın ve ek olarak kurduğu program varsa onuda kaldırın. HP bu konuda ne yapıyor bilmiyorum ama Lenovo sürücü sunduğu zaman güncel oluyor genelde. Ben bile Casper bilgisayarda Lenovo'nun Wi-Fi sürücüsünü kullanıyorum.

Bu linkteki sürücüyü dener misin? Eskiyi tamamen kaldır ve bunu kur. Windows 10 için Lenovo tarafından dağıtılmış en son sürüm sürücüdür. Bunu kurmadan önce eski sürücüyü tamamen kaldırın ve ek olarak kurduğu program varsa onuda kaldırın. HP bu konuda ne yapıyor bilmiyorum ama Lenovo sürücü sunduğu zaman güncel oluyor genelde. Ben bile Casper bilgisayarda Lenovo'nun Wi-Fi sürücüsünü kullanıyorum.
İlk öncelikle zaman ayırıp bana driver linkini bulduğunuz için teşekkür ederim. Sorunsuz olarak driver'ı nasıl kaldırabilirim? Aygıt yöneticisinden kaldırdığımda her şey çözülecek mi? Bana yardımcı olur musunuz?

İlk öncelikle zaman ayırıp bana driver linkini bulduğunuz için teşekkür ederim. Sorunsuz olarak driver'ı nasıl kaldırabilirim? Aygıt yöneticisinden kaldırdığımda her şey çözülecek mi? Bana yardımcı olur musunuz?
Ardından aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırın. Varsa denetim masası veya ayarlardan sürücünün yazılımını kaldırın. Ardından indirdiğin dosyalardan "install.bat" dosyasını çalıştır.

Dediklerinizi harfiyen uyguladım fakat hala aynı sorunu alıyorum, Wi-Fi üzerinden internete bağlanamıyorum.
Böyle bir şey olamaz. İnternete bağlanmanızı engelleyebilecek program varsa devre dışı bırakın. DNS veya Proxy ayarlarınızı sıfırlayın. Sanal ağ aygıtı varsa devre dışı bırakın. Windows'un tanılama hizmeti ile sorunları taratın.

Böyle bir şey olamaz. İnternete bağlanmanızı engelleyebilecek program varsa devre dışı bırakın. DNS veya Proxy ayarlarınızı sıfırlayın. Sanal ağ aygıtı varsa devre dışı bırakın. Windows'un tanılama hizmeti ile sorunları taratın.
Merhaba hocam, bilgisayarımda virüs programı olarak Eset Smart Security vardı. ESET programında da internet koruması vardı belki ondan olabilir diye bilgisayarımdan programı kaldırdım. Daha sonra DNS ve Proxy ayarlarını sıfırladım. Dediğiniz gibi son aşama Windows'un tanılama hizmetini çalıştırdım, karşılatığım sorunu düzeltildiğini bana söyledi. Daha sonra chrome'dan internete girmeye çalıştığım da yine bu sorunu aldım. Aşağıdaki fotoğraflardan görebilirsiniz.
2.png
1.png

Sorunum hala çözülmedi, önerisi olan var mı?

Merhaba hocam, bilgisayarımda virüs programı olarak Eset Smart Security vardı. ESET programında da internet koruması vardı belki ondan olabilir diye bilgisayarımdan programı kaldırdım. Daha sonra DNS ve Proxy ayarlarını sıfırladım. Dediğiniz gibi son aşama Windows'un tanılama hizmetini çalıştırdım, karşılatığım sorunu düzeltildiğini bana söyledi. Daha sonra chrome'dan internete girmeye çalıştığım da yine bu sorunu aldım. Aşağıdaki fotoğraflardan görebilirsiniz.Eki Görüntüle 255033 Eki Görüntüle 255034

Sorunum hala çözülmedi, önerisi olan var mı?

Sana cevap yazmak için üye oldum bak siteye :)
DNS leri değiştir düzelir. Bende de aynı durum var, modemden kaynaklanıyor.
4.2.2.1
4.2.2.2

Dosya Ekleri

• windows_dns_0_0.png
    windows_dns_0_0.png
    52,8 KB · Görüntüleme: 173
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı