HP 3H930EA Laptop RAM yükseltme

Electus0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendime yeni bir bilgisayar aldım. RAM'i 8 GB fakat kullanılabilir miktarı 5.92 GB. Bu yüzden yanında ek olarak 1 tane daha RAM almak istiyorum önerileriniz nedir? Aldığım bilgisayar:

Buyur CPU-Z nin SPD kısmı bugün ekran görüntüsünü almıştım.
Peki bu bilgisayar benimki ile aynı mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (130).png
    Ekran Görüntüsü (130).png
    391,8 KB · Görüntüleme: 79
Arkadaşlar kendime yeni bir bilgisayar aldım. RAM'i 8 GB fakat kullanılabilir miktarı 5.92 GB. Bu yüzden yanında ek olarak 1 tane daha RAM almak istiyorum önerileriniz nedir? Aldığım bilgisayar:

Burada uyumlu ram ve ssd'ler yer alıyor . Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın ram veya ssd'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar . Sitedeki Bigboy markası sadece samsung dram kullanır .

Bundan 1 tane alsan 16 GB yapmış olursun oda uzun süre yeter. Uyum sorunu yaşamazsın.

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde Bigboy kutusunda powered by samsung yazıyor.

Monster Adata ve bigboy RAM kullanıyor.

@ClGULi Konu sahibinin belleklerinde Micron çipi var?
Önerilerinizi yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
Samsung'da sorun yaşamazsın . Micron ve Nanya 4 farklı kalitede üretim yapar vestel gibi düşünebilirsin. Samsung'da Hynix'de böyle şeyler yoktur. Samsung'un yanında micronun 3. kalite 4.kalite ürünü alırsın sorun yaşarsın .

Vestel Toshiba'ya TV üretir 1.kalitedir.
Kendine TV üretir 2.kalitedir.
Regal adı altında üretir 3.kalitedir.
Seg adı altında üretir 4.kalitedir.

Buradaki fark hepsinde micron yazar.
Micron serverlara veya üretecilere üretim yapar HP'ye felan direk Micron etiketi olur 1.kalitedir. Samsung ve Hynix'le uyumlu çalışır.
Crucial'a üretim yapar o 2.kalitedir.
Hilevel'a üretim yapar o 3.kalitedir.
Timetec'e üretim yapar o 4.kalitedir.

Bunları tamamen salladım hilevel timetec kaçıncı kalite bilmem.

Hatta micron'un spectek diye en düşük kalitede üretim yapan alt firması vardır onu görüncede kaç.

Zaten çoğu kullanıcının bellekleri karışıktır. Ben dahil .

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 30
Zaten çoğu kullanıcının bellekleri karışıktır.
Öyle bir şey yok. Farklı çipte bellek kullanılması uyumsuzluk sorununu tetikliyor.
Samsung ve Hynix'le uyumlu çalışır.
Kaynak?
Vestel Toshiba'ya TV üretir 1.kalitedir.
Kendine TV üretir 2.kalitedir.
Regal adı altında üretir 3.kalitedir.
Seg adı altında üretir 4.kalitedir.
Ne alakası var bunun?
Samsung'un yanında micronun 3. kalite 4.kalite ürünü alırsın sorun yaşarsın.
Bunun için de bir kaynak belirtmenizi istiyorum.

Öyle bir şey yok. Farklı çipte bellek kullanılması uyumsuzluk sorununu tetikliyor.

Kaynak?

Ne alakası var bunun?

Bunun için de bir kaynak belirtmenizi istiyorum.

SpecTek DRAM Overview Sağ altda yazıyor © 2021 Micron Technology, Inc. All rights reserved.

Örneğin james donkey ssd'lerin tamamını buradan alır. Gerçekten ucuz değil mi james donkey ssd'ler. Doğru düzgün teknik veri vermez paylaşmaz JS anca sallar durur.

James Donkey SSD Ürünleri, ''Samsung, Intel, Hynix, Micron, Silicon Motion, Phison, Spectek (By Micron)'' markalarından oluşan 1. Kalite çip üreticileriyle partnerlik yapmakta ve sadece bu çipsetleri kullanmaktadır

Samsung, Intel, Hynix'den 1.kalite ürün alıp ucuz fiyata bu ürünleri satabileceksin mantıklı geliyormu? Zaten bu üçünden ürün alamaz.

Adata SU650 SU630 Serisi micron nand kullanıyor en çok sorun yaşatan ssd değilmi ? Ben aldım aynı saatinde bozuldu iade ettim. Adatanın herşeyi kötüdür demiyorum. Bu olaydan sonra Adata ram aldım kendime Samsung dram çıktı.

Screenshot_1.jpg

Crucial micronun kendi markası onun ssd'lerinde böyle sorunlar yaşayan varmı? Crucial'in SSD'leri verdiğim örneklerden neden daha pahalı .

Gene ucuz ve sorun yaşadığımız markaların çoğu bu düşük kalitedeki üretimleri alıp satar.

Büyük iyi bildiğin markalar bile zaman zaman böyle düşük kalitede dram nand v.s. alıp üretim yaparlar. En basit örneği üsteki Adata.

Geri
Yukarı