HP 550 dizüstü bilgisayar yükseltme

FiratGorduk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle şöyle bir şeyden bahsedeyim, kendime yeni bir bilgisayar topladım ve cayır cayır işimi görüyor... Ancak eski toprak bir laptopum bulunmakta ekranında bir problem veya bir sıkıntısı yok bunun işlemcisini yükselterek en azından kenarda köşede film dizi izlemek istiyorum. Bu işlemci yükseltme işinden de pek anladığım söylenemez CPU-Z programlarından fotoğrafları atıp hangi işlemciyi almam gerektiğini ve linklerini sizlerden bekliyorum.

Edit: Merak edecek kişiler için marka model HP 550 dizüstü PC.

Dosya Ekleri

• Ekran Alınt..ısı.PNG
    Ekran Alınt..ısı.PNG
    18,4 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 58
Öncelikle şöyle bir şeyden bahsedeyim, kendime yeni bir bilgisayar topladım ve cayır cayır işimi görüyor... Ancak eski toprak bir laptopum bulunmakta ekranında bir problem veya bir sıkıntısı yok bunun işlemcisini yükselterek en azından kenarda köşede film dizi izlemek istiyorum. Bu işlemci yükseltme işinden de pek anladığım söylenemez CPU-Z programlarından fotoğrafları atıp hangi işlemciyi almam gerektiğini ve linklerini sizlerden bekliyorum.

İşlemci anakarta gömülü ise değiştiremezsiniz. Bilgisayar kapağını açıp bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

İşlemci gömülü ise değiştirilemez. Gömülü değil ise değiştorilebilir ama çok bir farkı olmaz.

Hayır gömülü değil termal macunu değiştirirken bakmıştım slottan ayrılabiliyor.
İşlemci gömülü ise değiştirilemez. Gömülü değil ise değiştorilebilir ama çok bir farkı olmaz.

Kenarda köşede kalacağına kullanılacak duruma gelir bu hali ile kötü değil iken dahda iyi yapabilirim hem SSD takacağım hem de işlemcisini yükselteceğim ayriyetende şu an bu laptopta 3 gb ram bulunmakta bunu yükseltebilir miyim?

Bence ortalama bir işlemci işini görür...Ben i5 7. jenerasyon kullanıyorum, eğer laptopumun hava ızgarası olsaydı rahat rahat CS bile oynayanilirdim. Bir de hart disk kullanıyorsan yerine bir SSD alarak daha da hızlanmasını sağlayabilirsin.

Bu işlemciler çipset ile uyumlu, BIOS engeli yoksa direkt çalışırlar. T8300 ve üstü uygun fiyata varsa düşünülebilir.

Son düzenleme:
Bence ortalama bir işlemci işini görür...Ben i5 7. jenerasyon kullanıyorum, eğer laptopumun hava ızgarası olsaydı rahat rahat CS bile oynayanilirdim. Bir de hart disk kullanıyorsan yerine bir SSD alarak daha da hızlanmasını sağlayabilirsin.
Şu an HDD var laptopta SSD takacağım dediğiniz gibi hızlı olacağını söylediler.
Bu işlemciler çipset ile uyumlu, BIOS engeli yoksa direkt çalışırlar. T8300 ve üstü uygun fiyata varsa düşünülebilir.

Teşekkür ederim BIOS engeli olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bu işlemi aynı model laptopta yapan kişiler var YouTube'den videolar izledim aynı marka aynı model sizin dediğiniz işlemcilerden birini takıyorlardı bende alıp takarsam çalışır mı yoksa BIOS dediğiniz olay sıkıntımı çıkarır?

Aslında soruna sen de cevap vermişsin. Laptop eski olduğundan upgrade yapan çoktur. Yazılı ya da görsel yayınlarda aksi bir durum varsa belirtilir, kimse kolay kolay BIOS modlama işine girmez.

Son olarak sorum şu ben bu işlemcileri nerede bulabilirim? Eski tip oldukları için piyasadan çekilmiş ürünler bunlar, bunları bulabileceğim bir site var mı?

Geri
Yukarı