Çözüldü HP 620 dizüstü bilgisayar, 4 GB RAM mi destekliyor yoksa 8 GB RAM mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kytrialol

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 620 / Intel T4500 / Intel GMA 4500M / 4 GB Ram
Sisteme 2 GB RAM yetmiyor, RAM yükseltmek istedim ve sistem kaç GB RAM desteklediğini öğrenmek için AIDA64 programını yükledim. Programda maksimum 4 GB RAM desteklediğini gördüm. Daha sonra Google'a " HP 620 Max supported RAM " yazdım ve böyle bir yazı ile karşılaştım;

8GB

Quick Specs for your HP 620Your system memory specification is listed below, most importantly your maximum memory capacity: Maximum Memory Capacity: 8GB. Default Installed Memory: 2GB (Removable) Number of Slots: 2 Slots (2 Banks of 1)

Ben anlamadım şimdi 4 GB RAM mi destekliyor yoksa 8 GB RAM mi?

Son düzenleme:
Çözüm
İşlemci 8 GB destekliyor ama cihazın desteği tam kesin değil, HP kendisi maksimum 4 GB olarak belirtmiş, burada da bahsediliyor biraz.

İşlemci 8 GB destekliyor ama cihazın desteği tam kesin değil, HP kendisi maksimum 4 GB olarak belirtmiş, burada da bahsediliyor biraz.

Çözüm

O zaman 4 GB RAM mi almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z indirip SPD sekmesini atar mısın?

Tamam, indirip atayım.

1697465900284.png

Buyurun hocam.

Şimdi sadece 1 slot tamı ram var?

Geri
Yukarı