HP 820M ısınma sorunu

Crazyhero31

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç hafta önce arkadaşım eski laptopunu bana verdi. Ben de eve getirdim işte. CSGO. LOL yükledim.

Sölemeyi unutmayayım arkadaşım böle eşyaların olduğu bir kutudan çıkardı. Baya tozluydu içine açmayı bilmediğimden de ben de ellemedim. 1 yıldır kutunun içerisindeymiş.

Neyse 1 hafta filan iyi güzel oyunlar da sıkıntı çıkmadan oynadım.

Sonra son 3 gündür oyunlarda FPS düşüklüğü yaşıyorum. İlk girdiğimde 80+ iken oyunun yaklaşık 5.dakikasından sonra oyun 20 - 30 FPS arasına düşüyor.

Bende acaba laptopun ısıları çok yüksek mi diye MSI afterbunner yükledim ve değerlere baktım.

Oyunu ilk açtığımda 70-75 derece arasındayken birden 90-95 derece arasına çıkmaya başlıyor ve ekran kartı kullanımı %50 den %99 a dayanıyor ve oyun 20 FPS'ye düşüyor.

Sonra korktum ben de birkaç gündür böyle oynuyorum. Ekran kartı yanmasın diye hemen oyunu kapattım.

Sonrada PC'yi dinlendirdikten sonra açtım ve boştayken kaç derecede çalıştığına baktım yaklaşık 65 dereceyle çalışıyor boştayken. İşte arkadaşlar sorunum böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı