HP almayın, kullanmayın, kullandırmayın!

Flowrtia

Hectopat
Daha fazla  
Ya arkadaşlar HP ısınma sorunu var, kımse yok demesin ya, oyun oynuyorum ekran kartı 90 derece oluyor birden. 1 dk FPS düşmesi yiyorum, dedim temizliyim açtım içini dedim ben yanlış görüyorum, koca mühendisler 50W GPU + 20W işlemciyi incecik bir bakır boruyla soğutmya çalışmışlar. Dedim mühendisin illaki bir bildiği vardır herhalde tozlandığı içindir dedim, temizledim macun yeniledim. Gene bir fark yok sadece daha yavaş yükseldi, e bu sefer bilgisayarın performansını kullanamıyorum. Ben gidip 4500 lira vermişim bunu kullanamamak çok sinir bozucu, ha sorun yaşamayanı da vardır bende onların yorumunu okuyarak almıştım. Ama nafile dahili GPU'ya alınca bu sefer neredeyse 20-40 FPS fark oluyor sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum, kesinlikle HP tavsiyem değildir ya da alacaksanız alacağınız modelin soğutmasına performansını videolarını falan izleyip iyice araştırıp alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar eminim mühendislerde sizin kadar bilgiye sahiptir fakat anahtar nokta şu; bu bilgisayarın amacı ne oyun oynamak mı iş yapmak mı yoksa günlük şeylerde kullanmak mı ? Fiyatları pahalı tabi haklısınız ama şöyle düşünün iyi bir kamyonet ve orta sınıf bir spor araba yurt dışında aynı fiyattır. İkisine de 20.000 birim verdim diye bu kamyonet niye hızlı gitmiyor demezsiniz. Biri bir şeyleri taşımak çekmek diğeri hız içindir.

Artı -1 Eksi
HP'yi direkt kötülemek yanlış bir davranış olacaktır. Lakin bazı ürünlerdeki aşırı saçma mühendislik hatalarını da görmezden gelemeyiz.

HP Pavilion 15-EC0008NT ürünümün termal dizaynına bakar mısınız?
Eki Görüntüle 627212
2 adet ısı borusu önce ekran kartına sonra işlemciye gidiyor. İşlemcim sonra 100 derecelere çıkıyor.

Bunun fiyatla alakası yok, yine sadece 2 adet ısı borusu ve fan olsun ama bunlar ayrı ayrı bağlansınlar. Aynı hat üzerinden değil.
Bu neymiş ya ısıyı laptopun altindan atacak herhalde cok saçma olmus

Ben 4 senedir hp 17-ab201nt kullanıyorum. Gtx 1050 ekran kartı var. Tek fanli. Hic bir oyunda 72 dereceyi gecmedi. 2 senedir pubg mobile oynuyorum 65 dereceyi geçmiyor ne işlemci ne ekran kartı

Ekran Görüntüsü 2020-10-12 13-10-51.png

Ekran Görüntüsü 2020-10-09 16-07-59.png

Ekran Görüntüsü 2020-10-09 16-06-01.png

Bunlar ASUS...

Kullandığınız laptop oyun amaçlı değil ev-iş amaçlı bir ürün. Bu yüzden iyi bir sogutmaya ihtiyacı yok. Siz bu üründe oyun oynayarak ısınmasını göze almış oluyorsunuz.

Ya arkadaşlar HP ısınma sorunu var, kımse yok demesin ya, oyun oynuyorum ekran kartı 90 derece oluyor birden. 1 dk FPS düşmesi yiyorum, dedim temizliyim açtım içini dedim ben yanlış görüyorum, koca mühendisler 50W GPU + 20W işlemciyi incecik bir bakır boruyla soğutmya çalışmışlar. Dedim mühendisin illaki bir bildiği vardır herhalde tozlandığı içindir dedim, temizledim macun yeniledim. Gene bir fark yok sadece daha yavaş yükseldi, e bu sefer bilgisayarın performansını kullanamıyorum. Ben gidip 4500 lira vermişim bunu kullanamamak çok sinir bozucu, ha sorun yaşamayanı da vardır bende onların yorumunu okuyarak almıştım. Ama nafile dahili GPU'ya alınca bu sefer neredeyse 20-40 FPS fark oluyor sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum, kesinlikle HP tavsiyem değildir ya da alacaksanız alacağınız modelin soğutmasına performansını videolarını falan izleyip iyice araştırıp alın.

Tabii ki almayacaksın. HP var bende de bayağı sıkıntılı, ilk aldığımda ekranda çizikler çıkmaya başlamıştı :(

Son düzenleyen: Moderatör:
3 seneye yakın HP Pavilion Power 15 CB-008NT kullandım hala sapasağlam. Isınma sıkıntısı da yok. Sanırım biraz şans işi.
Hiç termal macun yenilemedim bu arada.

Geri
Yukarı