HP almayın, kullanmayın, kullandırmayın!

Flowrtia

Hectopat
Daha fazla  
Ya arkadaşlar HP ısınma sorunu var, kımse yok demesin ya, oyun oynuyorum ekran kartı 90 derece oluyor birden. 1 dk FPS düşmesi yiyorum, dedim temizliyim açtım içini dedim ben yanlış görüyorum, koca mühendisler 50W GPU + 20W işlemciyi incecik bir bakır boruyla soğutmya çalışmışlar. Dedim mühendisin illaki bir bildiği vardır herhalde tozlandığı içindir dedim, temizledim macun yeniledim. Gene bir fark yok sadece daha yavaş yükseldi, e bu sefer bilgisayarın performansını kullanamıyorum. Ben gidip 4500 lira vermişim bunu kullanamamak çok sinir bozucu, ha sorun yaşamayanı da vardır bende onların yorumunu okuyarak almıştım. Ama nafile dahili GPU'ya alınca bu sefer neredeyse 20-40 FPS fark oluyor sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum, kesinlikle HP tavsiyem değildir ya da alacaksanız alacağınız modelin soğutmasına performansını videolarını falan izleyip iyice araştırıp alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP'yi direkt kötülemek yanlış bir davranış olacaktır. Lakin bazı ürünlerdeki aşırı saçma mühendislik hatalarını da görmezden gelemeyiz.

HP Pavilion 15-EC0008NT ürünümün termal dizaynına bakar mısınız?
Eki Görüntüle 627212
2 adet ısı borusu önce ekran kartına sonra işlemciye gidiyor. İşlemcim sonra 100 derecelere çıkıyor.

Bunun fiyatla alakası yok, yine sadece 2 adet ısı borusu ve fan olsun ama bunlar ayrı ayrı bağlansınlar. Aynı hat üzerinden değil.

1603708423255.png

Ne alalım Casper mı?

HP ve Lenovo dışında laptop tercih edilmez normalde.

Asus? Ciddi misin?

Dell var ayrıca.

Dell çok eski bir modelini kullandım. Menteşesi kilitliydi falan :D Tuğla gibiydi. Atsan kafa yarardı. O kadar ağırdı ki. Ama kaç yıl önce. Şu anlık bir bilgim yok. Alienware de gereksiz pahalı. Sizin deneyimleriniz nasıl oldu?

3 seneye yakın HP Pavilion Power 15 CB-008NT kullandım hala sapasağlam. Isınma sıkıntısı da yok. Sanırım biraz şans işi.
Hiç termal macun yenilemedim bu arada.
O modeli ben de 2 yıl kullandım, ekran kartının soğutması çok başarılı (70 dereceyi hiç geçmedi) ama işlemci gereksiz fazla ısınıyordu. Boşta 55, yükte 88-89 dereceleri görüyordum. Turbo Boost’u kapatınca daha az ısınıyordu fakat performans çok düşüyordu. Bir gün sıcaklıktan dolayı (büyük ihtimalle) mavi ekran verince sinirlenip bir hışımla sattım ve arkadaşımın masaüstü bilgisayarını aldım. Kafam rahat. Ama diğer modellere göre tercih edilebilir bir model CB008NT. Diğer adıyla HP Pavilion Power 2EAGR77.

Dell çok eski bir modelini kullandım. Menteşesi kilitliydi falan :D Tuğla gibiydi. Atsan kafa yarardı. O kadar ağırdı ki. Ama kaç yıl önce. Şu anlık bir bilgim yok. Alienware de gereksiz pahalı. Sizin deneyimleriniz nasıl oldu?
Benimkide eskiydi, parmak sıkıştırsan pastırmaya dönerdi. Yani haklısız o ağırlık konusunda. Ancak benim aldığım model epey hızlıydı. Win7 kuracağım diye PC' yi bozmuştum 2 hafta sonra.

Bu biraz fazla genel bir kavram değil mi? Bu mesajı HP Leptop üzerinden yazıyorum gayet iyi bu zamana kadar bir sürü oyun açmışımdır evet ısındı ama kendisi oyun bilgisayarı olmadığından bir şey demedim. İçini SSD takmak için açtığımda gayet iyi gözüküyordu. Ayrıca garanti servisi olarakta gayet iyiler Leptop yere düştü ve ekranı kırıldı normalde diğer markalar kullanıcı hatası diye itelerken biz gerçekten kullanıcı hatası yapmamıza rağmen bir şey olmadan değişti üstelik BIOS güncellemesine kadar bütün bakımları yapıldı.

Ha, sorunlu ürünleri yok mudur? Vardır. Ama bu sorun bütün markanın kötü olduğunu kapsamaz. Ayrıca aldığın dizüstü 4000 TL demişsin oyun için günümüzde en az 6-7 Bin TL gözden çıkarılmalı Dizüstü alınacaksa.

Konu hortatılmış. :/

Ya arkadaşlar HP ısınma sorunu var, kımse yok demesin ya, oyun oynuyorum ekran kartı 90 derece oluyor birden. 1 dk FPS düşmesi yiyorum, dedim temizliyim açtım içini dedim ben yanlış görüyorum, koca mühendisler 50W GPU + 20W işlemciyi incecik bir bakır boruyla soğutmya çalışmışlar. Dedim mühendisin illaki bir bildiği vardır herhalde tozlandığı içindir dedim, temizledim macun yeniledim. Gene bir fark yok sadece daha yavaş yükseldi, e bu sefer bilgisayarın performansını kullanamıyorum. Ben gidip 4500 lira vermişim bunu kullanamamak çok sinir bozucu, ha sorun yaşamayanı da vardır bende onların yorumunu okuyarak almıştım. Ama nafile dahili GPU'ya alınca bu sefer neredeyse 20-40 FPS fark oluyor sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum, kesinlikle HP tavsiyem değildir ya da alacaksanız alacağınız modelin soğutmasına performansını videolarını falan izleyip iyice araştırıp alın.
Ben HP Kullanıcı olarak bunu doğruluyorum. FPS Drop'lar sinir ediyor adamı.

Benimkide eskiydi, parmak sıkıştırsan pastırmaya dönerdi. Yani haklısız o ağırlık konusunda. Ancak benim aldığım model epey hızlıydı. Win7 kuracağım diye PC' yi bozmuştum 2 hafta sonra.

Ben o bilgisayarı en son 2011'de kullandığım için ne desem boş :D

Geri
Yukarı