HP bilgisayarım logodan sonra siyah ekranda kalıyor

CriswonWeb

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HP bilgisayarım logodan sonra siyah ekran da kalıyor bu sorunla karşı karşıyayım lütfen yardım eder misiniz?
Ayrıca ekranının sol tarafı çatlak o yüzden formatta atamıyorum ve fotoğrafta göründüğü gibi bir program hatası veriyor hatanın adı container.exe bellek adresine başvurdu fakat gerekli veriyi aktaramadı gibi bir şey diyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210306_000608.jpg
    IMG_20210306_000608.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20210306_000300.jpg
    IMG_20210306_000300.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
Siyah ekranda herhangi bir yazı falan çıkmıyor mu? En son bilgisayarınızda ne yaptınız? Bir de modelini belirtir misiniz?

Biraz bekledikten sonra bir uygulama hatası veriyor container.exe hatanın adı tahminimce bilgisayar kendini açmaya çalışıyor ama olmuyor gibi düşünüyorum bilgisayarın modelini tam olarak söyleyemeyebilirim HP Pavilion model :/

Biraz bekledikten sonra bir uygulama hatası veriyor container.exe hatanın adı tahminimce bilgisayar kendini açmaya çalışıyor ama olmuyor gibi düşünüyorum bilgisayarın modelini tam olarak söyleyemeyebilirim HP Pavilion model :/
Anladım. Tahminimce hata Windows ile ilgili. Elinizde bir USB varsa içine LIVE olarak kullanılabilen bir Linux dağıtımı kurup, başlatırken de USB seçip başlatmayı deneyebilme imkanınız var mı?

Konuyu öğrenebilirsem yapmaya çalışırım hocam biraz araştırayım.
Bunun için ek bir bilgisayara, en az 8GB flash belleğe, birde Rufus programına ihtiyacınız var. Şuanda aklıma kurulum yapmadan kullanılabilen Linux dağıtımı gelmedi. Araştırarak kolayca bulabilirsiniz. Eğer yapamayacaksanız da sorun değil. Tahminimce sorun Windows'ta. Ama sorun nasıl çözülür derseniz, maalesef bilemiyorum.

Bunun için ek bir bilgisayara, en az 8 GB flash belleğe, bir de Rufus programına ihtiyacınız var. Şu anda aklıma kurulum yapmadan kullanılabilen Linux dağıtımı gelmedi. Araştırarak kolayca bulabilirsiniz. Eğer yapamayacaksanız da sorun değil. Tahminimce sorun Windows'ta. Ama sorun nasıl çözülür derseniz, maalesef bilemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video doğru bilgi olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kali Linux son kullanıcı için değil. Ubuntu gibi dağıtımlara yönelin.

Evet, Kali kurulumsuz kullanılabiliyor.
Kali Linux son kullanıcı için değil. Ubuntu gibi dağıtımlara yönelin.
Hocamın dediği doğru. Ubuntunun canlı oturum olarak da çalıştığını bilmiyordum. Ubuntu daha uygun olacaktır.

Evet, Kali kurulumsuz kullanılabiliyor.

Hocamın dediği doğru. Ubuntunun canlı oturum olarak da çalıştığını bilmiyordum. Ubuntu daha uygun olacaktır.
Linux hakkında bir bilgiye sahip değilim. Hayatımda en fazla 1-2 defa kullanmışımdır. Muhtemelen Ubuntu kurulum gerektiriyor. Ben sadece Kali Linux kullanmaması gerektiğini söyledim. Yine de veri kaybı gibi durumlar olabileceğinden bilmeden yapmamalı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı