Casper N220 Siyah Ekranda Kalıyor

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Önceden de buna benzer bir sorunum olmuştu. Teknik servise gönderdim 40 TL karşılığında yeni yazılım atmışlardı. Bu sefer BIOS'dan Secure Boot Options'a tıkladım, sonra ekranda görüntü gitti, şimdi siyah ekranda kaldı açılmıyor. Sadece Enter'a bastım başka hiçbir şey yapmadım. Her seferinde 40 lira mı vereceğim illa? Yani başına bu sorun gelip de çözebilen var mı?
Ayrıca BIOS'da önceden OEM key yazıyordu, şimdi baktığımda 123456789 yazmışlar Key'im de gitmiş oldu yazılım attırınca.

Cihazı açtıktan sonra ekrana görüntü hiç mi gelmiyor yoksa BIOS ekranı geldikten sonra işletim sisteminin yükleneceği esnada mı siyah ekran alıyorsunuz?

Açılırken ama donanımsal olmadığına eminim. Çünkü BIOS'da secureboot sekmesine tıklayınca gitti görüntü.

Açılırken ama donanımsal olmadığına eminim . Çünkü bios da secureboot sekmesine tıklayınca gitti görüntü .
Siyah bi görüntü var inceden ışığı kapatınca görünüyor.

Cihazın BIOS sıfırlamam gerekiyormuş. Ama bu cihazlarda BIOS pili bulunmadığı için ya yeni BIOS flashlıyacağım ya da bir şekilde BIOS'u orijinal ayarlarına döndüreceğim. Peki ben bunu nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı