HP bilgisayarım logodan sonra siyah ekranda kalıyor

Linux hakkında bir bilgiye sahip değilim. Hayatımda en fazla 1-2 defa kullanmışımdır. Muhtemelen Ubuntu kurulum gerektiriyor. Ben sadece Kali Linux kullanmaması gerektiğini söyledim.

Peki anlıyorum bu Ubuntu dediğiniz bir işletim sistemi sanırım pek bir bilgim yok diyelim ki işletim sistemini kurdum sonra ne yapacağım?

Peki anlıyorum bu Ubuntu dediğiniz bir işletim sistemi sanırım pek bir bilgim yok diyelim ki işletim sistemini kurdum sonra ne yapacağım?
Ubuntu işletim sistemi değil, dağıtımdır. Genel olarak aynı şey sayılırlar. Yalnız kurmadan önce araştırma yapsanız iyi olur. Yanlışlıkla bir şeyleri silebilirsiniz. Onun haricinde forumdakiler yardım edecektir. Yani size sorunun Windows kaynaklı olduğunu, bir de Linux ile denemeniz gerektiğini söylüyorlar. Ubuntu'yu örnek verdim, tabii ki Ubuntu şart değil. Yine de tam olarak bilmeden kurmayın. Veri kaybı yaşayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam bu sorunu bizim buradan çözmemiz biraz zor görünüyor. Bilgisayarcıya veya başka birine gösterme durumunuz var mı?

Evet teşekkür ederim ilgilendiğiniz için gecenin bu saattin de. Bilgisayarcı konusuna gelirsek birkaç kişiye gittim önce ekranı değiştirip sonra format atılması gerektiğini söylediler.

Evet teşekkür ederim ilgilendiğiniz için gecenin bu saattin de. Bilgisayarcı konusuna gelirsek birkaç kişiye gittim önce ekranı değiştirip sonra format atılması gerektiğini söylediler.
Önemli değil. Eğer ekranını değiştirme fikriniz var, değiştirdikten sonra format için para vermeyin. Kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer içinde önemli bir veri yoksa direkt başlayın derim. Ama sanırım ekranın büyük bir kısmı görünmüyor.

Ekranı değiştirdikten sonra format atmaya ne gerek var? Bilen birisi açıklarsa iyi olur.

Hocam fotoğrafa baktıysan görmüşsündür sol taraf çatlak ben kendim format atmak istedim harici monitöre BIOS ekranını yansıtmıyor yine de ezbere göre giderim deyip format atmak istedim her şeyi tamamladım son bir adım. Kalmıştı son adım da şu bir şifre veriyor 4 haneli şifreyi girdikten sonra enter a bas diyor ben şifreyi göremediğim için orada takılıp kalmıştım.
Önemli değil. Eğer ekranını değiştirme fikriniz var, değiştirdikten sonra format için para vermeyin. Kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer içinde önemli bir veri yoksa direkt başlayın derim. Ama sanırım ekranın büyük bir kısmı görünmüyor.

Evet sıkıntı orada.

Formatlık bir şey olduğunu zannetmiyorum. Yine de bunlar hakkında pek bir bilgim yok. Diğer arkadaşlar daha kapsamlı bilgi verebilirler. Bana göre hareket etmeyin.

Formatlık bir şey olduğunu zannetmiyorum. Yine de bunlar hakkında pek bir bilgim yok. Diğer arkadaşlar daha kapsamlı bilgi verebilirler. Bana göre hareket etmeyin.

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için yardım etmeye çalışmanız bile gayet mutlu edici iyi geceler dilerim.

Geri
Yukarı