HP EliteBook 755 G5 performans ve ısınma sorunu

emin.aknn

Decapat
Merhabalar herkese.

3 4 ay önce Technopat laptop tavsiyelerine bakarak HP EliteBook 755 G5 model bir laptop satın aldım işim için ve ufak tefek oyun oynamak için laptopu aldığımda bana FreeDOS işletim sistemi ile geldi ve format atasıya kadar bilgisayar aşırı ısınmaya başladı. Bilgisayara Windows 10 kurduktan sonra internetten araştırdığım kadarıyla güç ayarlarını yaptım. Isınma sorununu bir nebze olsa da halletmiştim ama Photoshop gibi uygulamalarda fotoğraf boyut küçültme işlemleri gibi basit işlemlerde kasıyor CS 1.6 oynamak istediğimde aşırı ısınıp takıldığı için garantiye gönderdim. Yetkili arkadaşlar ısınması Ultrabook olduğu için ısınması normal, performans sorunu için ise anakartı değiştireceğim dediler ve bende onayladım. Anakart değişip geldiğinde tekrar baştan format attım bilgisayara ama sonuç yine aynı performans ve ısınma sorunu var.
Acaba benim tarafımda yapmam gereken bir ayar mı var ben kaçıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Aida64 ile ne kadar ısındığına baktınız mı? Bende ultabook kullanıyorum, yaklaşık 2 senelik ve hiç bakım yapılmadı. Stres testinde ancak 90 dereceleri gördü ve gün içinde fan sesini hiç duymuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı