HP G6 1290et BIOS güncelleme sonrası siyah ekran

TlhTsdmr

Hectopat
Daha fazla  
HP G6 1290et cihazımın BIOS eski sürümde kaldığı için F. 66 sürüme güncelledim ama kendi kendine kapandı yeniden açıldı fakat Caps Lock tuşu 2 kez yanıyor kurtarma modunu deniyorum olmuyor. Win+b Win+v bir türlü recovery giremedim bip sesi de çıkmıyor. Sadece boot restarta düşüyor ha bire siyah ekranda kaldı görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'den tekrar BIOS yükleyemiyorsanız tek çözümü 8 bacaklı 25xxxx isimli BIOS çipinin havya ile sökülüp BIOS yazılması. Zor gibi görünüyor ama değil, 15dk iş.
Anakartı sökün, bir flash belleğe BIOS dosyasını yükleyin, elinde üflemeli havya ve programlama cihazı bulunan bir PC tamircisine götürün, anakartı ve flash belleği ustaya verin, 15dk halledip verecektir. Ama 50TL nizi alır, hakkıdırda, dikkat ve ekipman gerektiriyor.

USB'den tekrar BIOS yükleyemiyorsanız tek çözümü 8 bacaklı 25xxxx isimli BIOS çipinin havya ile sökülüp BIOS yazılması. Zor gibi görünüyor ama değil, 15dk iş.
Anakartı sökün, bir flash belleğe BIOS dosyasını yükleyin, elinde üflemeli havya ve programlama cihazı bulunan bir PC tamircisine götürün, anakartı ve flash belleği ustaya verin, 15dk halledip verecektir. Ama 50TL nizi alır, hakkıdırda, dikkat ve ekipman gerektiriyor.

Direk USB ile yazılıyor bildiğim kadarıyla ama nedense ya ben yükleyemiyorum ya da başka bir sorun var çünkü direk HP sitesinden BIOS'u indirdim direk USB attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı