Çözüm HP-G62 B26ST aşırı ısınmadan kapanıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BilalShnn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Konuyu açıyorum çünkü; bu sorunla karşılaştığımda çözüm yolu ararken birçok kişinin bu sorunla karşılaştığını gördüm. Bir kişiye yardımım dokunursa ne mutlu bana.

Kardeşimin, kullandığı HP-G62 B26st laptop bir anda kapanmış. Tekrar açmaya çalıştığımızda aniden kapanıyordu aşırı ısınmadan dolayı. Cihazı temizlemek için içini açtım ve komple temizledim. Ayrıca işlemci ve ekran kartının termal macunları yenilemek için bakır bloğu kaldırdığımda ekran kartında termal macun yerine termal ped kullanıldığını gördüm. Bu termal ped artık miladına ermişti. Akıllı ben burada ki termal ped yerine de işlemciye termal macun çektiğim gibi ekran kartına da termal macun çektim. (bu adamlar buraya neden termal macun yerine termal ped kullanmış diye sormadım hiç) aynı zamanda laptopun kuzey köprüsünde de termal ped vardı o da eskimişti. Ona dokunmadım elimde termal ped olmadığı için ve cihazı toparladım. Sorun yine devam ediyordu hiçbir fark yoktu.

Çözüm;
Meğer sorun ekran kartı ile bakır soğutucu arasında boşluk olmasından kaynaklanıyormuş (termal macun o boşluğu kapatmaya yetmiyor) ve bu yüzden orada termal ped kullanmak gerekiyormuş hemen termal ped sipariş ettim (0.5mm kalınlıkta). Termal pedi hem kuzey köprüsüne hem de ekran kartına uygulayınca sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı