HP Gaming 17-AB201NT Nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı 1 aydır kullanıyorum kesinlikle ısınma derdi yok. Ekranı çok güzel. Klavye tuşları biraz ufak ama hissiyatı bence güzel. Burada da GTA V oynarken bir test videosu çekip yükledim dilerseniz bakabilirsiniz.

Klavyenin yön tuşlarını kullanmak imkansız. Özellikle aşağı yukarı tuşlarını, tek tuşu ortadan ikiye ayırarak ikiye bölmüşler. O kadar minik yani.

CD sürücünün açma tuşuna basmak çok feci zor. Tuş çapraz duruyor, elinizi kesiyor basarken ve işlemiyor.

Ekran normalden karanlık. Film falan seyrederken birçok ayrıntıyı simsiyah karanlık görüyorsunuz. Varsayılan ayarları değiştirerek ışık veya gama falan açarak da bir yere kadar iyileştirme yapılabilir ancak.

Ses çok kötü. Realtek kartlı laptopların klasik hatası. Sürücü yüklenmemiş gibi boğuk ve kalitesiz ses geliyor.
Hard disk ışığı gibi normalde yan yana olan ışıklar kasanın sağ tarafına dağıtılmış. Sağa eğilip bakmak gerekiyor. Işıklar da o kadar küçük ki. İğne deliği gibi.

Sağlam bir oyuna girince fan deli gibi yardırıyor. Fan çıkışı sağ tarafta ve aşağı (masaya doğru) üflüyor. Yani hava çıkmıyor gibi neredeyse. Alet ısınıyor ve mouse tutan sağ elinizi yakıyor sıcak hava.

Klavyenin yön tuşlarını kullanmak imkansız. Özellikle aşağı yukarı tuşlarını, tek tuşu ortadan ikiye ayırarak ikiye bölmüşler. O kadar minik yani.

CD sürücünün açma tuşuna basmak çok feci zor. Tuş çapraz duruyor, elinizi kesiyor basarken ve işlemiyor.

Ekran normalden karanlık. Film falan seyrederken birçok ayrıntıyı simsiyah karanlık görüyorsunuz. Varsayılan ayarları değiştirerek ışık veya gama falan açarak da bir yere kadar iyileştirme yapılabilir ancak.

Ses çok kötü. Realtek kartlı laptopların klasik hatası. Sürücü yüklenmemiş gibi boğuk ve kalitesiz ses geliyor.
Hard disk ışığı gibi normalde yan yana olan ışıklar kasanın sağ tarafına dağıtılmış. Sağa eğilip bakmak gerekiyor. Işıklar da o kadar küçük ki. İğne deliği gibi.

Sağlam bir oyuna girince fan deli gibi yardırıyor. Fan çıkışı sağ tarafta ve aşağı (masaya doğru) üflüyor. Yani hava çıkmıyor gibi neredeyse. Alet ısınıyor ve mouse tutan sağ elinizi yakıyor sıcak hava.

Klavyenin yön tuşları ufak olduğu doğru ancak kullanmak imkansız demek aşırı abartıya kaçar.

CD sürücünün tuşuna basmak hic de zor değil ama bazen 2-3 sefer basmak gerektiği doğrudur.

Ekranın karanlık olduğunu falan düşünmüyorum bence gayet güzel bir ekranı var.

Ses kesinlikle ama kesinlikle kötü değil bunu size tüm içtenliğim ile söyleyebilirim. Snopy kulaklık kullandıysanız o ses kartının suçu değil sonuçta.

İğne deliği şeklinde tabir edilen ışıklara bir sefer bakmak gerekmiyor ikincisi ışıklar power led gibi güçlü olduğundan sağ yukarıdan baksanız bile ışık güçlü olduğu için parlıyor.

Fan çok da sesli çalışmıyor başka forumlarda bunu çok tartıştık ve sonucunda başka laptoplara göre daha kabul edilebilir seviyelerde olduğu kanaatine vardık. Fan çıkışı masaya doğru üflüyor doğru eğer uzun süre oyun oynayıp elinizi de çıkışa yakın tutarsanız rahatsızlık veriyor.

Klavyenin yön tuşları ufak olduğu doğru ancak kullanmak imkansız demek aşırı abartıya kaçar.

CD sürücünün tuşuna basmak hic de zor değil ama bazen 2-3 sefer basmak gerektiği doğrudur.

Ekranın karanlık olduğunu falan düşünmüyorum bence gayet güzel bir ekranı var.

Ses kesinlikle ama kesinlikle kötü değil bunu size tüm içtenliğim ile söyleyebilirim. Snopy kulaklık kullandıysanız o ses kartının suçu değil sonuçta.

İğne deliği şeklinde tabir edilen ışıklara bir sefer bakmak gerekmiyor ikincisi ışıklar power led gibi güçlü olduğundan sağ yukarıdan baksanız bile ışık güçlü olduğu için parlıyor.

Fan çok da sesli çalışmıyor başka forumlarda bunu çok tartıştık ve sonucunda başka laptoplara göre daha kabul edilebilir seviyelerde olduğu kanaatine vardık. Fan çıkışı masaya doğru üflüyor doğru eğer uzun süre oyun oynayıp elinizi de çıkışa yakın tutarsanız rahatsızlık veriyor.

Arkadaşın bahsettiği sorunları bende yaşıyorum . Tabi herkeste aynı olacak diye birşey yok . Klavyenin yukarı ve aşşağı tuşu kuçuk olduğu için araba yarışı oynayamıyorum genelde gamepad kullanıyorum.

CD sürücüsüne halen 3-4 kez basmak zorunda kalıyorum bazen halen basamamış oluyorum ve eğilip bakıyorum .

Monster kullanmıştım, üzerinde mat HD led ekran vardı sanırım TN ekran diyorlar . Çok memnundum kristal gibi parlıyordu, ondan sonra bu İPS ekrana geçince neredeyse %30 daha karanlık geldi bana ve oyunlarda parlaklığı açmadan oynayamıyorum . Ayrıca filimlerde karanlık sahneler çok kötü, bazen göremediğim yerler oluyor. Bu ekrana parlaklık konusunda yeterli diyorsanız başka ekran demedinizmi diye sorabilirim.

Fan sesli derken bir masa üstü kadar değil tabiki, bundan daha üst seviye ses çıkaranda var, bu cihazınkide sessiz diyemeyiz ama seslide diyemeyiz. Notebookcheckte biraz sesli olduğundan bahsetmişler. Tabi bu benim için sorun değil ben kullanıyorum ve rahatsız etmiyor . Ayrıca biostan ayarlardan fani kapatabiliyorsunuz . internette falan gezerken çok yavaş çalışıyor hissetmiyorsunuz bile .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı