HP ısınma ve aniden GHz düşüşü ve sabitlenme

Umut Wolff.

Centipat
Arkadaşlar, işlemcim 85-90 derecelere çıkıyor. HP ekran kartım AMD 520 işlemcim Radeon A9 9420 3.00 GHz ama ben güç plan ayarlarından default yapınca yüksek ya da dengeli seçtiğimde bilgisayar çok ısınıyor ve her yaptığımda böyle işlemcim hali ısınınca 1.38 GHz'ye sabitleniyor. 3.25 GHz'den bazen 2.60 GHz'de çalışıp 1.38'e gene sabitleniyor. Gerçekten bıktım artık. Ne oyun keyfim var ne de oyun oynayabiliyorum bu arada termal macun yeniliği yapamıyorum PC 1.5 yıllık yazılımsal bir şey önerir misiniz acaba? Çünkü bilgisayar kendini 1.38 GHz sabitliyor ben bu sabitleme olayını çözmek istiyorum. Nasıl sabitleme olayı kaldırılcak? Isınıp sabitlemesinden bıkmış durumdayım ve bilgisayarda çok ısınıyor. Bana eğer güç seçeneği ayarı verirseniz sevinirim.

Kaliteli bir soğutucu tavsiye ediyorum bilgisayar fazla tozlu ortamda çalışıyorsa temizlik ve termal bakımları yapılabilir ama normalde bu işlemleri yapmanız için henüz erken. HP bilgisayarların bir çok modelinde ısınma sorunu hep olmuştur sanırım hala da öyle.

Bilgisayarı açıp soğutucunun peteklerini ve fanı temizle güzel bir termal macun sür bide öyle bak eminim ki o petekler tıkalı ve hava vermiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı