HP laptop ısınma ve performans düşüşü

Xawerd

Hectopat
Benim bilgisayarım HP 15-BW011NT A10 9620P işlemci, DDR4 1866 MHz 8GB RAM, Radeon 530 ekran kartına sahip. Alalı 3 ay oluyor aldığımdan bu yana sıkıntısı hiç bitmedi. Aldım oyunları yükledim en basitinden LoL'de 30-40 FPS alıyordum düşük ayarlarda ve sıcaklık 70-80 dereceden düşmüyordu, 90 derece olunca da kapanıyordu. Garantiye götürdüm 2 gün sonra geri aldım ve şaşırdım çünkü biz yeni isletim sistemi kurduk ve sıcaklıkları normal yazmışlar, sorunun işletim sisteminden kaynaklı diye de eklemişler. Daha sonra kendi kurdukları işletim sisteminde de aynı sıkıntı vardı. Ben de Windows 10 Pro keyini aldım ve sıfırdan format attım aynı sorun devam ediyor bilgisayarım sebepsizce içinde bir şey yokken bile kasıyor ve ısınıyor, driverler güncel. Garantiye 2 kere daha götürüp tüketici hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum. Sizce sonuç ne olur ve ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı