HP Laptop Alınır mı?

• Konuyu başlatan AuEnx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 8B

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar programcılığı okuyorum, bölümümden dolayı laptop arayışı içerisindeyim ve bir HP laptop buldum. Laptoplar hakkında pek bilgim yok, sizce alınır mı ve ekran kartı nasıldır rahat işimi görür mü?

• i5 5200U
  • 8 GB RAM
  • 1 TB HDD
  • Intel HD Graphics 5500 / AMD Radeon R5 M330 2 GB VRAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Görür.

Yazılımla ilgilenen gençlerin yaptığı en büyük hata, bilgisayarlarının çok iyi olması gerektiklerini düşünmesi oluyor. Bu bilgisayar seni mezun eder. Üstüne para bile kazandırır. Çünkü senin işin yazılımı akıllı yapmak.

Kasa durumu nasıl? 1300 liraya kapatabilirsen çok güzel olur aslında.

Bence laptop almak zorunda değilsen bilgisayar toplayabilirsin

Toplama bilgisayarım var zaten okula laptopu götürdüğümde algoritma derslerinde vs mecburen lazım oluyor laptop.

Görür.

Yazılımla ilgilenen gençlerin yaptığı en büyük hata, bilgisayarlarının çok iyi olması gerektiklerini düşünmesi oluyor. Bu bilgisayar seni mezun eder. Üstüne para bile kazandırır. Çünkü senin işin yazılımı akıllı yapmak.

Kasa durumu nasıl? 1300 liraya kapatabilirsen çok güzel olur aslında.

Laptop işlemci ve ekran kartları hakkında pek bilgim yok. Laptop u serili işlemciler mesela çok kötüymüş. Laptopun herhangi bir sıkıntısı yok, oyun için evdeki bilgisayarımı kullanıyorum zaten. Laptopta okuldaki işlerimi halledicem yazılımda, kodlamalarda vs.

Yazılım ile uğraşıyor ve ben "sadece yazılımla uğraşacağım" dersen sadece işlemciye bak. 5. nesil üstü i3 bile çok çok yeterli olur. Ben de bir ara uğraştım yazılımla/kodlamayla ve o ara elimdeki bilgisayar HP Pavilion 650 modelinin 2. nesil i3 işlemcili olanıydı, ekran kartı yoktu, RAM 4 GB idi. Arada oyun bile oynardım 'very low'da falan 😊

Toplama bilgisayarım var zaten okula laptopu götürdüğümde algoritma derslerinde vs mecburen lazım oluyor laptop.

Laptop işlemci ve ekran kartları hakkında pek bilgim yok. Laptop u serili işlemciler mesela çok kötüymüş. Laptopun herhangi bir sıkıntısı yok, oyun için evdeki bilgisayarımı kullanıyorum zaten. Laptopta okuldaki işlerimi halledicem yazılımda, kodlamalarda vs.
Kötü de neye göre? U işlemciler genel olarak düşük güç tüketimini hedefler ama performansları da kötü değildir. Ben de U işlemcili bir laptop kullanıyorum ve her işimi görüyor. Yazılım ile ilgili yapamadığım hiçbir şey olmadı.

Kötü de neye göre? U işlemciler genel olarak düşük güç tüketimini hedefler ama performansları da kötü değildir. Ben de U işlemcili bir laptop kullanıyorum ve her işimi görüyor. Yazılım ile ilgili yapamadığım hiçbir şey olmadı.

Dediğim gibi laptop donanımlarına pek hakim değilim, u serisi alınacaksa en düşük kaçıncı nesil olmalı işlemci ?
Arkadaşlar peki, 1600 TL'ye Toshiba Satellite L50-A-1D3 laptop nasıldır?
Özellikleri;

• i5 4200M 2.5GHz / 3.1GHz
  • 8 GB Ram
  • 750 GB HDD
  • GT 740M Ekran Kartı
Bu laptop işimi görür mü ve fiyatı iyi midir?

Son düzenleme:
HP laptopi aynı sorundan (gizli ayıp) dolayı 2 kere garantiye yolladım sorunu çözdük deyip bana 2 kere yolladılar sonuç sorun çözülmedi 3. seferinde öveçler HP teknik servise internette açık yazmasına rağmen gittim ve ne gördüm pandemi nedeniyle kapalıyız sonra Vatan'a gidip verdim HP'yi arayıp laptop değiştirmelerini söyledim sonuç bana zulfiye ozmercan sizi arayacak dediler ve dönmediler. Sonra mesaj attılar laptop hazır diye HP'yi aradım ve talebimin net olduğunu ve beni arayacağı söylenen Zulfiye Ozmercan'a ben ulaştım o da ürünümü değiştireceklerini söylediler. Bana seçenek yolladılar ve birini seçtim ve sözleşmeyi imzalayıp yolladım. Hala gelmeyen laptop için HP i aradım bana kem kum ettiler sonra yasal surelerinin 30 gun oldugunu soyleyen bir mail cektim. Ürününüz 7 Haziran'da gelecek demek için beni aradi ben sözleşmeyi 12 Şubat'ta imzaladım. Beni 6 ay bekletmek istiyor serviste de zaten 3 aydır duruyor HP'ye yasal hakları 1 ay bunu onlara belirttim zulfiye ozmercan ise ses tonunu yükseltip sürekli lafımı kesti ona anayasa da 1 ay boyunca yollamak zorunda olduklarını belirttim. Avukatların olduklarını söyledi (bayağı tehdit etti) ben de görüşmeyi bende kayıt altına alıyorum dedim sonra sesi yumuşadı. Lafımı kesmeyi bıraktı yaklaşık 3 aydir boyunca laptop onlarda kaldı 3 kere servise git gel benzin parası hem de internette dukkan acik yazip dukkan kapatan bir yer için sonra kendisine durumu izah eden bir mail cektim mail cekince ne davada ne de HP'ye karsi taleplerimin yerine getirilmedigini soyleyemezler ve Şikayetvar'a sikayet yazdim şikayetim yayınladıktan sonra HP beni aradı benim peşinde koşturduğum HP i Red ettim zulfiye özmercan bana size ulaşamıyoruz diye mail attı lütfen bize donun sonunda saygılarımızla diye yazmış tabii canim sesini yükseltip bağırırken lafımı keserken beni bizim de avukatlarımız var diye tehdit ederkenki saygılarımla yazacak onuru da gostermedi sonra kendini seda diye tanitan HP iden bir zat zulfiye özmercan i hiç aratmayan bir bicimde beni özel numaradan aradı 216 636 90 43 bundan aradı HP inin gorusmelerinde telefon gorusmesi otomatik kaydediliyor konu budur mahkemede sanki telefon kayıtlarını isteyemez misim gibi beni özel numaradan aradı neler yaptı çok bilmişlik ne laflarımı kesmesi 10dk var diyor konuşması ne de yüzüme kapatması 3 kere bir yanlışlık olmuştur deyip aradım bana cevap vermemesi attığım mesajlara cevap vermemesi ama yaptiklari alenen suctu 5 Mart 2021 saat 9:50'de beni 0216 636 90 43 numaralı muhtemelen adi Gözde olan bir zat aradı numaraya dikkat edin bu numara özel no hatta İstanbul Anadolu yakasına kayıtlı bu kadın HP elemanı olduğunu söyledi HP ile aramda gecen sorunları son derece iyi biliyordu aynı zamanda adimi soyadı mda tabii ki numaramı da sürekli lafımı kesti konuşmak için 10dk var deme terbiyesizliğinde bile bulundu ve ukalalık yapıp telefonu yüzüme kapattı belki yanlışlık olmuştur diye kendisini 3 kez aradım sonuç cevap yok mesaj çektim cevap yok zulfiye özmercan a bana onun beni HP üzerinden temsil ettiği kurum üzerinden aramasını mail yoluyla telefon yoluyla belirttim Zulfiye Özmercan bana ben kendisine iletirim dedi ama kendisi sizi arayıp aramamak onun kararı dedi (telefon görüşmesinin kaydettiğimi belirtince kibar davranıyor) simdi benim adim soyadım ve numaram bu zat a kim tarafından paylaşıldı benimle ilgilenmek için atanan kisi zulfiye özmercan di bilgilerimi ve HPyle yaşadığım diyalogu bilen odur ve eğer o veya herhangi biri paylaştıysa su sucu işlemiş bulunmaktadır: Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (tck md. 136). Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun; kamu görevlisi (memur vb...) Tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle, belli bir meslek ve sanatın sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle işlenmesi halinde, tck md. 136 gereği hükmedilecek hapis cezası 1/2 oranında arttırılır (tck md. 137). Yani bu halde; suçun cezası, 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasıdır. Ve benim bilgilerimi benden izinsiz alan zat ise beni HP üzerinden değil özel numaradan arayan ve adimi soyadımı HP'yle yaşadığım sorunları ve numaramı benden izinsiz bilen su sucu işlemiş bulunmaktadır: Tck md. 136'da yer alan kişisel verilerin hukuka aykırı ele geçirilmesi, yayılması veya başkasına verilmesi suçu; hayatın özel alanına ilişkin değerleri koruyan özel norm niteliğinde bir suç olduğundan, kişisel verilerin ele geçirilmesi suçudur. HP almadan önce iyi düsünün!

Yeni konular

Geri
Yukarı