HP laptop ekranı gidip geliyor

ulukurt

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Benim HP marka laptopum var gamepad takmış Ori and the Will of the Wisps oynuyordum ve ilk baştaki dövüşte ekrana çok fazla parlaklık geldi sonrasında erkan sürekli olarak gidip gelmeye başladı o an panikle laptopu kapattım çünkü her şey donmuştu sonrasında açınca sorun devam ediyordu sıcak olduğu için diye düşünüp soğutmak için ekran silme kiti ile sildim sonra kapattım düzelir diye 30-35 dakika sonra tekrar açtım daha sonra sorun devam ediyordu ne oldu anlamadım sonra ekran parlaklığını düşürdüm çünkü o kadar hızlı gidip geliyordu ki neredeyse simsiyah olacaktı silüet gibiydi ekran. Ekran parlaklığını düşürünce en düşükte durdu içim rahatladı en düşük iken 3 kere daha parlaklık arttırabiliyordum ama kullandıkça daha da gidiyor gibi hissediyorum. Şu an en düşükte kullansam bile beyaz yüzeylerde çok fazla git gel oluyor hele ki parlaklığı yükseltirsem neredeyse ekran kapanacak siyahlıkta oluyor. Bu olay yazın yaşandı, Temmuz'da olmuştu. AMD Radeon güncellemesi yaptım olmadı, internette ekran Hz düşürün dedi 60 Hz zaten 40'a düşürdüm olmadı. He bir de mesela oyunda çözünürlük değişince bir anda tekrar başlıyor sorun ya da Hz değiştirdiğim zaman bir yerde daha gördüm adam servise götürmüş garantisi yokmuş hiçbir ücret talep etmemişler sadece BIOS güncellemişler. Bir bilginiz var mı bu konu hakkında? Vatan Bilgisayar'dan almıştım.

Geri
Yukarı