HP Laptop Kapanmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kerem_34

Hectopat
Leptop'u kapat dedikten sonra doğal olarak kapatılıyor yazısı çıkıyor ve ekran siyah oluyor. Sonrasında leptop gücü kesmiyor ışıkları, fanları çalışmaya devam ediyor.

Hızlı başlatma kapalı durumda.

USB ile temiz kurulum yapmama rağmen devam ediyor.

Anladığım kadarıyla Windows kapanıyor fakat gücü kesmiyor.

Şimdiden teşekkürler.

1. Öncelikle tüm Windows güncellemelerini eksiksiz yapın, BIOS'u son sürüme güncelleyin ve tüm anakart sürücülerini en güncel haline getirin.
  2. Muhtemelen laptopunuzda hem Intel HD Graphics hem harici bir ekran kartı vardır. Intel HD Graphics sürücülerini son sürüme güncelleyin. Gerekirse DDU ile güvenli modda sürücüleri kaldırıp son sürümleri yükleyin. Sorun düzelmez ise Intel HD Graphics'i devre dışı bırakıp deneyin.
  3. Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin kısmında "Hızlı başlatmayı aç" şeklinde bir seçenek var ise tikini kaldırın. (Bilgisayar gecikmeli açılabilir.)
  4. Çalıştır > regedit yazıp Enter > HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager yolunda "BootExecute" seçeneğine çift tıklayalım. Bu kısımda sadece "autocheck autochk *" yazması gerekiyor, fazlalık var ise silip bilgisayarı yeniden başlatalım.

1. Öncelikle tüm Windows güncellemelerini eksiksiz yapın, BIOS'u son sürüme güncelleyin ve tüm anakart sürücülerini en güncel haline getirin.
  2. Muhtemelen laptopunuzda hem Intel HD Graphics hem harici bir ekran kartı vardır. Intel HD Graphics sürücülerini son sürüme güncelleyin. Gerekirse DDU ile güvenli modda sürücüleri kaldırıp son sürümleri yükleyin. Sorun düzelmez ise Intel HD Graphics'i devre dışı bırakıp deneyin.
  3. Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin kısmında "Hızlı başlatmayı aç" şeklinde bir seçenek var ise tikini kaldırın. (Bilgisayar gecikmeli açılabilir.)
  4. Çalıştır > regedit yazıp Enter > HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager yolunda "BootExecute" seçeneğine çift tıklayalım. Bu kısımda sadece "autocheck autochk *" yazması gerekiyor, fazlalık var ise silip bilgisayarı yeniden başlatalım.
Anakart sürücülerini nasıl güncelleyeceğim?
Yonga setinden mi bahsediyorsunuz?

Anakart sürücülerini nasıl güncelleyeceğim?
Yonga setinden mi bahsediyorsunuz?

Laptop modeli nedir bilmiyorum. Üretici sitesine gidip chipset sürücülerini indirip güncelleyin. Diğer sürücülere de bir gözün atın, eksik yüklenmiş bir şey olabilir.

Yazılımsal her şeyi denedim.
Sorunun yazılımsal değil donanımsal olduğunu düşünüyorum.
Zaten çok da problem değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı