HP Laptop RAM takviyesi

Pokemon Ferhat

Centipat
Merhabalar. Lapopumu alalı yaklaşık iki sene oldu ve artık RAM'i̇ yetmemeye başladı. Yükseltme işlemi yapmak istiyorum ve bu konuda epey bir deneyimsiz ve cahilim. Daha önce böyle bir şeye kalkışmadım çünkü. Her neyse, 4 GB belleğim var ve çok kararsızım. +4 GB RAM mi eklesem yoksa orijinal parçayı çıkartıp iki adet 8 GB RAM ekleyerek toplamda 16 GB mı eklesem? Yoksa Dual Channel özelliğinden vazgeçip 4+12 mi yapsam? Ayrıca deneyimli bir kişi dikkat etmem gereken tüm özellikleri söyleyebilir mi? Aklım çok karışık, tecrübeli ve bilen birisi tavsiye verebilir mi? 🙁

özelliklerim:
4 GB RAM
NVIDIA GeForce MX110
Intel i5 7200U
Windows 10 Home

CPU-Z indirip ekran görüntüsü fotoğrafı paylaşın ve size uyumlu bir RAM bulalım.

Kullanım amacınızı da söylerseniz ona göre RAM kapasitesi öneririz.
Amacım ilk satın aldığımda basit işlemler yapmaktı; dizi ve film izlemek, sunum hazırlamak, dosya açmak vs. Daha sonra başka yerlerde işim olunca arada düşük performansta bir kaç oyun oynamaya da başladım. Düşük ayarlarda oynamak da pek zevk verici değil doğrusu. Ortalamada oyunlar oynamak için işlemcisi ve ekran kartı yeterli olmasa bile onları değiştirme imkanım yok, bu nedenle RAM yükseltmesi yapmaya karar veridm ama ne kadar yükseltmeliyim bilmiyorum. 16 GB RAM biraz abartı bu cihaza diye düşünüyorum. Aslında görseli koymuştum da farklı siteden olunca ban yedim.

Piyasada 12 GB RAM var mı ki? Ben daha önce duymadım.
Yanlış yazmışım kusura bakmayın, aslında 4+8 yani 12 GB olacaktı. Uyardığınız için teşekkürler.

Kaç RAM yuvası var? Benim IdeaPad S145-15AST'de tek RAM yuvası var ...
2 adet RAM yuvası gözüküyor CPU-Z'de.

Cihazın marka ve model kodunu ayrıntılı olarak yazın.

HP Notebook - 15-da0059nt

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım ilk satın aldığımda basit işlemler yapmaktı; dizi ve film izlemek, sunum hazırlamak, dosya açmak vs. Daha sonra başka yerlerde işim olunca arada düşük performansta bir kaç oyun oynamaya da başladım. Düşük ayarlarda oynamak da pek zevk verici değil doğrusu. Ortalamada oyunlar oynamak için işlemcisi ve ekran kartı yeterli olmasa bile onları değiştirme imkanım yok, bu nedenle RAM yükseltmesi yapmaya karar veridm ama ne kadar yükseltmeliyim bilmiyorum. 16 GB RAM biraz abartı bu cihaza diye düşünüyorum. Aslında görseli koymuştum da farklı siteden olunca ban yedim.
Resmi direkt olarak buraya yükleyin. Harici resim servisleri yasak. Sosyal kuralları madde 27.

Geri
Yukarı