HP laptopta batarya azalması

yigit2020

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle 1 ay öncesine hiçbir sorunum yoktu, bir gün bilgisiyrımın şarjının %5'i geçmediğini gördüm ve bu durum her geçen gün %4 %3 %2 %1 diye azaldı, şu anda pilim %0'da gösteriyor. Böyle kulanmaya devam etsem bir sorun ya da arıza çıkar mı, sorun bataryadan mı kaynaklı?
Bilgisiyarım 7 yılı doldurdu HP marka, modelini hatırlamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-28 013055.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-28 013055.png
    2 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran görüntüsü 2022-01-28 013125.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-28 013125.png
    8,6 KB · Görüntüleme: 23
Laptop 1 aydır hiç kullanıldı mı? Sorun adaptörde de olabilir, bilgisayarı tamamen kapatıp biraz şarjda bekleyin bakalım, eğer biraz da olsa doluyorsa sorunun adaptörde olma ihtimali yüksek.

Laptop 1 aydır hiç kullanıldı mı? Sorun adaptörde de olabilir, bilgisayarı tamamen kapatıp biraz şarjda bekleyin bakalım, eğer biraz da olsa doluyorsa sorunun adaptörde olma ihtimali yüksek.

Hocam bilgisayar şu an sadece adaptörde çalışıyor, adaptör takılı değilgen hiçbir tepki vermiyor. Sorun bataryadad olabilir mi?

Adaptör takılı değilken tepki vermemesinin sebebi pilin %0 olması, sorun adaptörde de bataryada da olabilir. Bir elektrik/elektronikçiye götürüp adaptörün çıkış voltajını ölçmesini isteyebilirsiniz, adaptörde sorun yoksa büyük ihtimalle pilde sorun vardır.

Adaptör takılı değilken tepki vermemesinin sebebi pilin %0 olması, sorun adaptörde de bataryada da olabilir. Bir elektrik/elektronikçiye götürüp adaptörün çıkış voltajını ölçmesini isteyebilirsiniz, adaptörde sorun yoksa büyük ihtimalle pilde sorun vardır.

Anladım teşekkürler, adaptörde sıkıntı yoksa pili bu şekil kullanmaya devam etsem herhangi bir probleme yol açar mı peki?

Anladım teşekkürler, adaptörde sıkıntı yoksa pili bu şekil kullanmaya devam etsem herhangi bir probleme yol açar mı peki?
Ani elektrik kesintilerinde güç direkt kesileceği için anakart üzerindeki bileşenler zarar görebilir. Böyle kullanmanızı pek önermem.

Ani elektrik kesintilerinde güç direkt kesileceği için anakart üzerindeki bileşenler zarar görebilir.

Tamamdır teşekkürler.
Arkadaşlar sorunu çözdüm, yeni batarya aldım işimi görüyor ve şarj almaya başladım. Konu önceden kapanmıştı ama ben yine de benimle aynı sorunu yaşayan olursa burasının yardımcı olması için durum güncellemesi olarak atıyorum bunu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı