HP LaserJet 1020 Alınır mı?

Kalanlı Bölme

Kilopat
Yer
Anamur/Mersin
Yazıcı lazımdı ve bir tanıdığımızdan deponun bir köşesinde duran bu yazıcıyı getirdim. Henüz parasını vermedik ve yazıcının durumu, eskiliği veya yeniliği gibi konularda bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Bir de birkaç yazdırma işlemi sonunda kağıt çıktıktan sonra mürekkep bırakıyor ve elim siyahlaşıyor, bu genel mi, yoksa bende mi sorun var?

Yazıcı eski ama sağlamdır. İş yerimizde halen durur 1 tane. Kötü gün dostudur kendisi. Neredeyse 6 yıldır duruyor. Mürekkep akıtma olayına gelirsek ya toner kutusunda çatlama vardır ya da muadil toner kullanılmış ise dandik mürekkep doldurulmuştur.

Yazıcı eski ama sağlamdır. İş yerimizde halen durur 1 tane. Kötü gün dostudur kendisi. Nerdeyse 6 yıldır duruyor. Mürekkep akıtma olayına gelirsek ya toner kutusunda çatlama vardır ya da muadil toner kullanılmış ise dandik mürekkep doldurulmuştur.
Çıktı alındıktan kısa bir süre sonra mürekkep akıtma sıkıntısı kalmıyor, yine de sorun var mıdır? Ekşi'de de bayağı methetmişler.

Toner kutusunu söküp kontrol edin. Sallayınca mürekkep sıçratıyor mu diye? Dikkat edin sallarken üstünüze gelmesin. Eğer o şekilde sıkıntı yoksa ve kağıdı kirletmiyor ise kullanabilirsiniz. Benim tahminim muadil toner kullanıldığı için sıkıntı çıkıyor.

Toner kutusunu söküp kontrol edin. Sallayınca mürekkep sıçratıyor mu diye? Dikkat edin sallarken üstünüze gelmesin. Eğer o şekilde sıkıntı yoksa ve kağıdı kirletmiyor ise kullanabilirsiniz. Benim tahminim muadil toner kullanıldığı için sıkıntı çıkıyor.
Hocam yüksek ihtimalle benimki de muadil tonerdir. Biraz internette bakındım da muadil toner diye bir şey varmış, babam da böyle bir şeyin olduğundan bahsetti. Orijinalleri pahalı değilse almak daha mantıklı geliyor çünkü sık kullanacağım. Bilgilendirmeleriniz için de teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı