HP ölü pikseli kabul etmiyor

hidensa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün HP servisini aradım. Garantisi devam eden laptopumda ölü piksel olduğunu ve yeni ekran takılmasını talep ettim. Benden fotoğraf ve video istediler. Haliyle ölü piksel olan tarafı istekleri doğrultusunda çekip mail olarak gönderdim. Ardından bana dönüş yaptılar ve tek ölü piksel için değişim yapmayacaklarını çoğalırsa talebimi onaylayacaklarını söylediler. Bende kaç adet olması gerekir değişim için deyince sayı vermedi tekrardan çoğalmaya başlarsa yardımcı olacaklarını söylediler. Ben de biri beşi fark etmez ki sorun sorundur dedim. Politikamız ne yazık ki böyle dedi. Bende garanti hakkımız var ama kullanamıyoruz dedim ve telefonu kapattım. Şimdi arkadaşlar ne yapayım? Garanti hakkım var kullanamıyorum. Sizlerin başına böyle bir durum geldi mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bugün HP servisini aradım. Garantisi devam eden laptopumda ölü piksel olduğunu ve yeni ekran takılmasını talep ettim. Benden fotoğraf ve video istediler. Haliyle ölü piksel olan tarafı istekleri doğrultusunda çekip mail olarak gönderdim. Ardından bana dönüş yaptılar ve tek ölü piksel için değişim yapmayacaklarını çoğalırsa talebimi onaylayacaklarını söylediler. Bende kaç adet olması gerekir değişim için deyince sayı vermedi tekrardan çoğalmaya başlarsa yardımcı olacaklarını söylediler. Ben de biri beşi fark etmez ki sorun sorundur dedim. Politikamız ne yazık ki böyle dedi. Bende garanti hakkımız var ama kullanamıyoruz dedim ve telefonu kapattım. Şimdi arkadaşlar ne yapayım? Garanti hakkım var kullanamıyorum. Sizlerin başına böyle bir durum geldi mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

3 adete kadar dünya standartlarında diye biliyorum. Markalar hiç çıkmayacak diye bir iddia a bulunmadığı sürece değşimi kabul etmeme hakkı vardı sanırsam.

Ölü piksel zaten artabilen bir şey. Artmasını bekle, arttığında yollarsın ve kabul edilir.

Kaliteli pannellerde artmaya çok rastlanmaz. Benim 1.5 yıllık monitörümde artma yok.

Çoğu büyük marka bir adet ölü piksel çok belirgin değil ise kabul etmiyor maalesef.
Bu konuda tek değilsin.
Birçok insan var.

Artmazsa diye bir şey yok. Elbet artar. Gerçi ben her türlü uğraşırdım, yemişim şirket politikasını. Kusurlu ürün gelmiş diye yardırırdım.

Artıyor, bende de var.

Eski laptopumda 5 yıl 1 ölü piksel ile mutlu mesut geçindik sonra bir arkadaşa paneli sattım (anakart yanmıştı) 1.5 yıldır o kullanır hala bir artış yok.

Kaliteli panellerde artmaya çok rastlanmaz. Benim 1.5 yıllık monitörümde artma yok.
Dediğim gibi, uğraşıp uğraşmamaya bağlı. Ben sonuna kadar uğraşırdım. Kusurlu ürün kullanmak zorunda değilim, firmanın hatası bu. Kalite kontrolünü düzgün yapsalarmış.

Geri
Yukarı