HP ölü pikseli kabul etmiyor

hidensa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün HP servisini aradım. Garantisi devam eden laptopumda ölü piksel olduğunu ve yeni ekran takılmasını talep ettim. Benden fotoğraf ve video istediler. Haliyle ölü piksel olan tarafı istekleri doğrultusunda çekip mail olarak gönderdim. Ardından bana dönüş yaptılar ve tek ölü piksel için değişim yapmayacaklarını çoğalırsa talebimi onaylayacaklarını söylediler. Bende kaç adet olması gerekir değişim için deyince sayı vermedi tekrardan çoğalmaya başlarsa yardımcı olacaklarını söylediler. Ben de biri beşi fark etmez ki sorun sorundur dedim. Politikamız ne yazık ki böyle dedi. Bende garanti hakkımız var ama kullanamıyoruz dedim ve telefonu kapattım. Şimdi arkadaşlar ne yapayım? Garanti hakkım var kullanamıyorum. Sizlerin başına böyle bir durum geldi mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tüketici mahkemesine versem sonuç değişken olur mu ?

Kesinlikle hocam. Bir beşi olmamalı kusur kusurdur. Bakalım tüketici mahkemesine taşıyacağım gibi.

Hocam sizi soru yağmuruna tutuyorum da kusura bakmayın ama bir sorum daha olacak. THH nin sonucu değişim olduğunu farz edelim beni haklı buldu. Hp ekranı değiştirmekle yükümlü oluyorlar ya farz edelim değişiklik yapmıyoruz deme hakları var mı ? Ya da yapmaya biliyorlar mı ? Bir çok yerde THH nin sonucuna rağmen firmaların bu sonuçları fazla takmadıklarını okumuştum.

Hocam ne yazık ki 6 ayı geçti. Ama amacım zaten ekran değişikliği. Siz hiç THH'ye başvuru yaptınız mı ?
Başvuru sürecini bilmiyorum çünkü tanıdık bir avukatla beraber başvurmuştum. Başvuruyu yaparken en yüksek ticari avans faizi kullanılarak para iadesi şeklinde bir ibare kullanılmıştı. Bildiğim kadarıyla dosya masraflarını vs. satıcı karşılamak zorunda kalıyor. Mahkemeden çıkan sonuca uymamazlık yapacaklarını düşünmüyorum. Bir araştırıp başvur bakalım.

Başvuru sürecini bilmiyorum çünkü tanıdık bir avukatla beraber başvurmuştum. Başvuruyu yaparken en yüksek ticari avans faizi kullanılarak para iadesi şeklinde bir ibare kullanılmıştı. Bildiğim kadarıyla dosya masraflarını vs. satıcı karşılamak zorunda kalıyor. Mahkemeden çıkan sonuca uymamazlık yapacaklarını düşünmüyorum. Bir araştırıp başvur bakalım.
Tamamdır hocam yapacak başka bir yol gözükmüyor zaten. Teşekkür ederim.

Hocam uzun zamandır artmadı her ölü pikselin yayılma durumu yokmuş.

Hocam bende yardırdım da politika diye diye geçiştirdi 😀

Hocam dünya standart durumunu bilmiyorum ama kusur kusurdur bence. Bu arada neredeyse bir yıldır var. Daha artış olmadı. Hala 1 adet ölü piksel var.

Bunu bilmiyordum hocam. Acer veya Asus da aynı politikayı izliyor ?

Acer'ı bilmiyorum ama Asus'da 3 ölü piksel.

Görkem hocam saçma bir durum değil mi? Kusur var yani bir tanesi on tanesi var mı bu işin? Kafalarına göre politika sunuyorlar. Saçmalık.

Bence de tek pikselde olması lazım. Bunu yapan firmalar var. Monitör tarafında AOC ve Dell tek ölü pikselde işlem yapıyor. Bende ASUS VG249Q vardı. Bir akşam monitörü açtım, ölü piksel var ve arkasına mürekkep sızması gibi bir şey olmuş. Nohut tanesi kadar alan böyle mürekkebe bulanmış gibi, ortasında da tek ölü piksel duruyor. ASUS'a o gece servis başvurusu yaptım sitesinden. Ertesi sabah kalktım monitörü açtım ne ölü piksel vardı ne de mürekkep. Sonrasında da ASUS bana döndü tek ölü pikselde işlem yapıyoruz dedi. Sorun kendiliğinden düzeldiği için çok uğraşmadım ama bu 3-5 pikseli bekleyen firmaların çoğu işi yokuşa sürüyor. Orada benim yaşadığım sorun ölü piksel değildi ki panelin sıvısı akmıştı.

Bence de tek pikselde olması lazım. Bunu yapan firmalar var. Monitör tarafında AOC ve Dell tek ölü pikselde işlem yapıyor. Bende ASUS VG249Q vardı. Bir akşam monitörü açtım, ölü piksel var ve arkasına mürekkep sızması gibi bir şey olmuş. Nohut tanesi kadar alan böyle mürekkebe bulanmış gibi, ortasında da tek ölü piksel duruyor. ASUS'a o gece servis başvurusu yaptım sitesinden. Ertesi sabah kalktım monitörü açtım ne ölü piksel vardı ne de mürekkep. Sonrasında da ASUS bana döndü tek ölü pikselde işlem yapıyoruz dedi. Sorun kendiliğinden düzeldiği için çok uğraşmadım ama bu 3-5 pikseli bekleyen firmaların çoğu işi yokuşa sürüyor. Orada benim yaşadığım sorun ölü piksel değildi ki panelin sıvısı akmıştı.
Demek ki firma var firma var hocam :). Tek olsa bile kusur var. Ben bunu mahkemeye taşıyacağım o zaman hocam.

Anladım hocam :) demek ki her firma da varmış bu absürt durum.
Hocam mahkemeye verdiniz mi? Aynı durum 1 yıl önce benimde monitörde başıma geldi. Samsung, monitörü 1 ölü piksel diye kabul etmedi, satıcı da bozuk monitör diye geri kabul etmedi. Bir aylık paramla zar zor aldığımdan baya psikolojimi bozmuştu bu durum. Sonra kedim bir arada arkadan monitöre vurdu ve biranda üste çıktı ölü piksel. Meğersem tozmuş.

Normalde böyle bir yasa yok. Eskiden varmış ama teknoloji gelişti diye 1 ölü piksel olsa bile değişmesi zorunlu hale getirildi. Çoğu değil tüm dünya çapında bilindik markalar Türk yargısını hiçe sayıp kendi kafalarına göre böyle bir şey diyor. Mahkemede kazansan bile üst mahkemeye taşıyor sen bıkana kadar. Siz ne yaptınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı