HP ölü pikseli kabul etmiyor

hidensa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün HP servisini aradım. Garantisi devam eden laptopumda ölü piksel olduğunu ve yeni ekran takılmasını talep ettim. Benden fotoğraf ve video istediler. Haliyle ölü piksel olan tarafı istekleri doğrultusunda çekip mail olarak gönderdim. Ardından bana dönüş yaptılar ve tek ölü piksel için değişim yapmayacaklarını çoğalırsa talebimi onaylayacaklarını söylediler. Bende kaç adet olması gerekir değişim için deyince sayı vermedi tekrardan çoğalmaya başlarsa yardımcı olacaklarını söylediler. Ben de biri beşi fark etmez ki sorun sorundur dedim. Politikamız ne yazık ki böyle dedi. Bende garanti hakkımız var ama kullanamıyoruz dedim ve telefonu kapattım. Şimdi arkadaşlar ne yapayım? Garanti hakkım var kullanamıyorum. Sizlerin başına böyle bir durum geldi mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi, uğraşıp uğraşmamaya bağlı. Ben sonuna kadar uğraşırdım. Kusurlu ürün kullanmak zorunda değilim, firmanın hatası bu. Kalite kontrolünü düzgün yapsalarmış.

Doğru ancak adamlarda biz size 0 ölü piksel iddiası vermedik deyip değişimi kabul etmeyebiliyor işte sorun orada başlıyor.

Eski laptopumda 5 yıl 1 ölü piksel ile mutlu mesut geçindik sonra bir arkadaşa paneli sattım (anakart yanmıştı) 1.5 yıldır o kullanır hala bir artış yok.
Hocam artmadığını varsayalım ararsınız HP'yi uzun uzun konuşursunuz hallolur yenisini gönderirler.

Dediğim gibi, uğraşıp uğraşmamaya bağlı. Ben sonuna kadar uğraşırdım. Kusurlu ürün kullanmak zorunda değilim, firmanın hatası bu. Kalite kontrolünü düzgün yapsalarmış.

O da belli olmuyor ki. Kalite kontrol bandından geçerken ölü piksel olmayıp, sonradan ortaya çıkabiliyor. O ürünün rafta ne kadar kaldığını bilemeyiz.

Ölü piksel zaten artabilen bir şey. Artmasını bekle, arttığında yollarsın ve kabul edilir.
Hocam uzun zamandır artmadı her ölü pikselin yayılma durumu yokmuş.
Artmazsa diye bir şey yok. Elbet artar. Gerçi ben her türlü uğraşırdım, yemişim şirket politikasını. Kusurlu ürün gelmiş diye yardırırdım.
Hocam bende yardırdım da politika diye diye geçiştirdi 😀
3 adete kadar dünya standartlarında diye biliyorum. Markalar hiç çıkmayacak diye bir iddia a bulunmadığı sürece değşimi kabul etmeme hakkı vardı sanırsam.

Kaliteli pannellerde artmaya çok rastlanmaz. Benim 1.5 yıllık monitörümde artma yok.
Hocam dünya standart durumunu bilmiyorum ama kusur kusurdur bence. Bu arada neredeyse bir yıldır var. Daha artış olmadı. Hala 1 adet ölü piksel var.
Tek ölü pikselde servis işlemi yapan firma çok az zaten. Firmaların geneli böyle, 3 veya 5'den az sayıda ölü piksel varsa işlem yapmıyorlar.
Bunu bilmiyordum hocam. Acer veya Asus da aynı politikayı izliyor ?

Alındıktan sonra altı ay süreye kadar çıkacak herhangi bir kusurdan (tüketici hatası haricinde) satıcı firma sorumludur. Ayıplı olarak satılmış kabul edilir. Ayrıca ürünün tamir veya dengi ile değişimine firmalar değil kullanıcı karar verir. Uğraşıp hakkımı alırım diyorsanız mahkemeye başvurun derim.

Çoğu büyük marka bir adet ölü piksel çok belirgin değil ise kabul etmiyor maalesef.
Bu konuda tek değilsin.
Birçok insan var.
Hocam tüketici mahkemesine versem sonuç değişken olur mu ?
Kesinlikle hocam. Bir beşi olmamalı kusur kusurdur. Bakalım tüketici mahkemesine taşıyacağım gibi.
THH aynı fikirde olmuyor genelde :D
Hocam sizi soru yağmuruna tutuyorum da kusura bakmayın ama bir sorum daha olacak. THH nin sonucu değişim olduğunu farz edelim beni haklı buldu. Hp ekranı değiştirmekle yükümlü oluyorlar ya farz edelim değişiklik yapmıyoruz deme hakları var mı ? Ya da yapmaya biliyorlar mı ? Bir çok yerde THH nin sonucuna rağmen firmaların bu sonuçları fazla takmadıklarını okumuştum.
Alındıktan sonra altı ay süreye kadar çıkacak herhangi bir kusurdan (tüketici hatası haricinde) satıcı firma sorumludur. Ayıplı olarak satılmış kabul edilir. Ayrıca ürünün tamir veya dengi ile değişimine firmalar değil kullanıcı karar verir. Uğraşıp hakkımı alırım diyorsanız mahkemeye başvurun derim.
Hocam ne yazık ki 6 ayı geçti. Ama amacım zaten ekran değişikliği. Siz hiç THH'ye başvuru yaptınız mı ?

Son düzenleme:
Hocam sizi soru yağmuruna tutuyorum da kusura bakmayın ama bir sorum daha olacak. THH'nin sonucu değişim olduğunu farz edelim beni haklı buldu. HP ekranı değiştirmekle yükümlü oluyorlar ya farz edelim değişiklik yapmıyoruz deme hakları var mı? Ya da yapmaya biliyorlar mı? Birçok yerde THH'nin sonucuna rağmen firmaların bu sonuçları fazla takmadıklarını okumuştum.
THH hakkında detaylı bilgiye sahip değilim ancak çıkan karara uymamazlık gibi bir hata yaparlarsa yaptırımları ağır olacaktır.

Geri
Yukarı