HP Omen 15 bir anda kapanıp 3 4 saat boyunca açılmadı

Reiqns

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece HP Omen 15 laptopum bir anda kapandı ve yaklaşık 3 4 saat hiçbir şekilde açılmadı ve elektrik almadı. Bende anakartının yandığını ya da kısa devre yaptığını düşündüm. Gece bir uyanıp hadi bir deneyeyim dedim ve açıldı. Bu durum anakartın kendini ani voltaj dalgalanmalarından ya da başka bir durumdan dolayı korumaya alması durumu mudur ve bilgisayara bir zarar gelmiş midir? Bilgisayar daha 2 aylık garantisi duruyor.

Virüs tarzı yazılımsal zararlı programlar ne yaparsa yapsın bir bilgisayarı 3 - 4 saat açılmaktan alıkoyamaz diye düşünüyorum. Donanımsal bir arıza vs. olmuş olabilir en iyisi garantiye götürün bir kontrol etsin.

Bilgisayarınıza hiç virüs tarzı şeyler bulaştı mı? Cevap hayırsa bir yol bulup garantiye götürmek en mantıklısı.

Hayır bulaştığını düşünmüyorum dediğim gibi daha 2 aylık Torrent gibi bir şey kullanmıyorum ya da saçma sapan bir siteden bir şey indirdiğimi hatırlamıyorum.

Virüs tarzı yazılımsal zararlı programlar ne yaparsa yapsın bir bilgisayarı 3 - 4 saat açılmaktan alıkoyamaz diye düşünüyorum. Donanımsal bir arıza vs. olmuş olabilir en iyisi garantiye götürün bir kontrol etsin.
Belki Windows'un açılmasını engelleyebilir ancak bilgisayar hiçbir şekilde tepki vermiyorsa, BIOS ekranı bile gelmiyorsa donanımsal olma ihtimali çok yüksek. Virüs böyle bir şey yapamaz.

Şehir dışında üni okuyorum laptop şuan çok lazım online dersler için yurttaki görevli abiye sorduğumda burada voltaj dalgalanmaları olabiliyo demişti benden ondan korumaya almıştır diye bi düşündüm pazartesi servisini arayıp detaylı bi bilgi istiycem.

Şehir dışında üni okuyorum laptop şuan çok lazım online dersler için yurttaki görevli abiye sorduğumda burada voltaj dalgalanmaları olabiliyo demişti benden ondan korumaya almıştır diye bi düşündüm pazartesi servisini arayıp detaylı bi bilgi istiycem.
O yüzden olacağını sanmıyorum sonuçta bataryayı çıkartıp direkt şarj aleti ile kullanmıyorsunuz, başka bir problem vardır eğer tekrarlarsa garantiye yollayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı