HP Omen 15-EK0000NT vs Acer Nitro 5

Hocam sadece i5 den emin olamıyorum onun dışında sıkıntı yok. Cyberpunk 2077, rdr 2 gibi yüksek sistemli oyunlar oynayacağım. Sıkıntı yapar mı i5?
Yapmaz. i5'in bir sürü farklı modeli var ve o cihazda 10.nesil H serisi bir i5 olduğu için gayet güçlü bir işlemci.

10875H, 10300H'ın 2 katı. :D kesinlikle bu alınmalı bence veya daha ucuza 10750H'lı modeller de olabilir. Monster kullanıp çok da şikayet yaşayan görmedim aslında. Yani 2 çekirdekli işlemciyle güncel ekran kartı kullanıp veya kötü PSU kullanıp ekran kartım sorunlu diyen şahıslar haricinde. Özellikle servisi çok iyi.
Monster dışında 10750h ile Rtx2060'lı laptop alamıyorum. Bütçemin üstünde o laptoplar. Monster şu an stokta yok. Mesaj atsam bile onlar da bilmiyoruz gelince haber ver butonuna tıkla diyorlar. Daha fazla beklersem dolar kurundan dolayı fiyatların artmasını istemiyorum.

Monster dışında 10750h ile Rtx2060'lı laptop alamıyorum. Bütçemin üstünde o laptoplar. Monster şu an stokta yok. Mesaj atsam bile onlar da bilmiyoruz gelince haber ver butonuna tıkla diyorlar. Daha fazla beklersem dolar kurundan dolayı fiyatların artmasını istemiyorum.
Hp al kurtul monster’ı öneren çok ama ben kaliteli bir kinetix olarak görüyorum. Ne kadar kaliteli de olsa bir nike ya da adidas etmez. O özellikte ki diğer laptoplar mesela monsterdan kat kat pahalılar. Hp en iyi tercih olacaktır. Mesela ben 2 hafta boyunca laptop araştırması yaptım. Her türlü laptopu sordum. Forumda açtığım konularda görebilirsin. Monster almayı düşünüyordum. Ama çok olumsuz yorum aldım. Özelliklere bakıp laptop alınmaz. Bunun iç sistenleri de var. Hp daha uzun ömürlü olur. Ama dediğin oyunları oynatır mı bilemem. İnternetten benchmarklarına bakabilirsin.

Hp al kurtul monster’ı öneren çok ama ben kaliteli bir kinetix olarak görüyorum. Ne kadar kaliteli de olsa bir nike ya da adidas etmez. O özellikte ki diğer laptoplar mesela monsterdan kat kat pahalılar. Hp en iyi tercih olacaktır. Mesela ben 2 hafta boyunca laptop araştırması yaptım. Her türlü laptopu sordum. Forumda açtığım konularda görebilirsin. Monster almayı düşünüyordum. Ama çok olumsuz yorum aldım. Özelliklere bakıp laptop alınmaz. Bunun iç sistenleri de var. Hp daha uzun ömürlü olur. Ama dediğin oyunları oynatır mı bilemem. İnternetten benchmarklarına bakabilirsin.
Benchmarklara baktım iyi gözüküyor. Shadow of the Tomb Raider ultrada benchmark testinde 70 veriyor ki bana yeter. Şu an bu fiyata bence piyasada alabileceğim en iyi laptop gibi. Monsterların yeni stokları gelecekmiş ama fiyat güncellemesi olabilir. Monster yetkili servis öyle dedi. Monstera hiç girmeyip HP alacağım yüksek ihtimal.

Şu HP Omen'in yeni tasarımı bir tek benim mi çok hoşuma gitti ya.

Attığınız HP model işlemci olarak iyi değilmiş ama. Bunun Ryzen modelleride var Türkiye'ye gelse çok güzel olur.

Son düzenleme:
Şu HP Omen'in yeni tasarımı bir tek benim mi çok hoşuma gitti ya.

Attığınız HP model işlemci olarak iyi değilmiş ama. Bunun Ryzen modelleride var Türkiye'ye gelse çok güzel olur.
Bu zamana gelmediyse gelmesi zor artık Ryzen modellerinin. Bende bu fiyata monster hariç RTX 2060'ın yanına anca bu işlemciyi buldum. İ7 olsa daha iyiydi ama bunla idare edecez artık.

Merhabalar bilgisayarı aldım ve kullanıyorum. AC Origins ultra ayarlarda soğutucusuz ortalama değerleri 82 derecelerdeydi. En fazla 86 gibi rakamları gördüm. Soğutucu ile beraber 77 dereceye çektim ortalama sıcaklığı max sıcaklık ise 82'ye düştü. En son undervolt yaptım şu an undervoltlu kullanıyorum. Sıcaklıklar ortalama 72-73 derecelerde en fazla 76 oluyor. Nfs 2015'de de denedim. Yine ultra ayarlarda ortalama 65-66 gibi değerler gördüm undervolt ve soğutucu varken. Başka sorunuz varsa cevaplayabilirim.
Merhaba bilgisayarı aldınız mı aldıysanız sıcaklık değerleri nasıl ?

Geri
Yukarı