HP Omen 15 vs Acer Nitro 5

DursunNG

Femtopat
Selam arkadaşlar,
1- https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-16gb-512-gb-ssd-rtx-2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q7qey-002-p-HBV0000118VW6?magaza=BOZDAN Teknoloji(acer)
2- OMEN Laptop - 15-ek0002nt, Intel Core i7-10750H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, GeForce RTX 2070 Max Q, 15.6 inç FHD IPS 144Hz FreeDOS, 3A694EA: Amazon.com.tr

Bu iki laptop arasında kaldım. Acer'e güvenim tam. o yüzden bildiğim bir laptopu almak istedim ama bir diğer yandan 2070 aklımı karıştırıyor. Omen'de bazı yorumlarda aşırı ısınma vs. şeyler gördüm. Bence fiyatı normalden ucuz ve bundan dolayı kalitesinden emin değilim. Bileniniz var mıdır? Sizce hangisini almalıyım? Neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
OMEN 15 HP'nin top tier kasası. Nitro 5 ise mid tier. Sırf bu yüzden bile OMEN öneririm. 2020 kasalar müthiş. Throttle olmuyor, panelleri ortalamanın üstünde, klavye de cabası. Nitro 5 ise sırf Predator pahalı, biraz kısıp koyalım diye 2060 ile satılıyor. O bileşenlerin kasası değil.

Omen tabii ki, Acere güvenim tam demişsiniz de o kadar da güvenmeyin her gün birsürü sorun okuyorum o model hakkında, ha sorunsuz kullananlar da var birsürü. Ayrıca 10750H işlemcinin ne denli soğuk çalışmalısını bekliyorsunuz? Doğasında var sıcak çalışmak. Omen serisinin rakibi Acerde Helios serisidir. Şu attığınız karşılaştırmada Omen derim.

Selam arkadaşlar,
1- https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-16gb-512-gb-ssd-rtx-2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q7qey-002-p-HBV0000118VW6?magaza=BOZDAN Teknoloji(acer)
2- OMEN Laptop - 15-ek0002nt, Intel Core i7-10750H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, GeForce RTX 2070 Max Q, 15.6 inç FHD IPS 144Hz FreeDOS, 3A694EA: Amazon.com.tr

Bu iki laptop arasında kaldım. Acer'e güvenim tam. O yüzden bildiğim bir laptopu almak istedim ama bir diğer yandan 2070 aklımı karıştırıyor. Omen'de bazı yorumlarda aşırı ısınma vs. şeyler gördüm. Bence fiyatı normalden ucuz ve bundan dolayı kalitesinden emin değilim. Bileniniz var mıdır? Sizce hangisini almalıyım? Neden?

Merhaba Acer bana da güven veriyor şahsen ama 2070 de düşündürmüyor değil her türlü ikisi de güzel.
Omen tabii ki, Acer'e güvenim tam demişsiniz de o kadar da güvenmeyin her gün bir sürü sorun okuyorum o model hakkında, ha sorunsuz kullananlar da var bir sürü. Ayrıca 10750H işlemcinin ne denli soğuk çalışmalısını bekliyorsunuz? Doğasında var sıcak çalışmak. Omen serisinin rakibi Acer'de Helios serisidir. Şu attığınız karşılaştırmada Omen derim.

Hocam kullanmadıysanız yorum yapmayın bence Acer hakkında.

Merhaba Acer bana da güven veriyor şahsen ama 2070 de düşündürmüyor değil her türlü ikisi de güzel.
O fiyata 2060 Predator var. Çok daha mantıklı eğer Acer alınacaksa. Hakkını veren kasadır kendisi. Tek eksisi single channel RAM olması. Nitro 5 giriş/orta seviye bir kasa. Yukarıda da dedim, şimdi de diyeceğim; bu bileşenlerin kasası değil.

Geri
Yukarı