HP Omen 15-EN1006NT ve ASUS Zephyrus G14

ErayPOLAT

Centipat
Daha fazla  
HP Omen 15-EN1006NT ve ASUS ROG Zephyrus GA401QE-K2203 arasında kaldım. HP'nin özellikleri daha iyi fakat aklıma birkaç soru geldi yardımcı olursanız sevinirim.
1-) ASUS ve HP markası için teknik servisleri nasıl sonuçta benim için yüksek bir meblağ sıkıntı yaşatmasını istemiyorum.
2-) kasa kalistesi gerçekten önem veriyorum ASUS'un kasası plastikmiş bu benim için bir eksi fakat kaliteli olduğunu okudum HP'ninki kaliteli dendi fakat plastik mi yoksa metal mi bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursa çok memnun kalırım.
3-) HP'nin klavyesi iyi mi klavye çok önemli vaktimin çoğu yazı yazmak ile geçiyor.
4-) eskisi kadar oyun oynamıyorum arada sırada %30 oyun %70 okul genel kullanım hangisini tercih etmeliyim kafam inanılmaz karıştı bu işin içine girdikçe de karışıyor.
5-) HP markasına güvenilir mi eskiden sorunlu olduğunu duydum.
6-) üniversite de 2.sınıf bilgisayar mühendisliği okuyorum beni 5-6 sene idare etmeli.
Yazdıklarım dışında bildiklerinizi de paylaşırsanız çok minnettar olurum benim için çok önemli teşekkür ederim.

G14 oyun oynayacaksanız önermem, HP markasının omen serisi premium olarak geçer gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Oyunu az oynuyor iseniz şuan oyunu kriter olarak almayın, ben de sizin gibi düşünerek almıştım. 3060'lı laptop aldım ve şahsen gereksiz olduğunu düşünüyorum benim adıma. 3050'de yetermiş. Zephyrus ekran olarak size küçük gelmiyorsa daha iyi bir tercih bence. Ayrıca kasasını tamamen olmasada yarı yarıya metal olarak biliyorum zephyrus'un.

Bildiğim kadarıyla zeyphrus da Gaming laptop. 15.6 da taşırım herhalde. Almaya gidene kadar karar veremicem sanırsam aldıktan sonra Elden Ring oynayacağım başka da planım yok.

Hayır zeyphruslarin içinde kart bulunsa dahil gücü kısılmış versiyonlardan oluyor ve genel amaci hem oyun performansı hem pil ömrü sunmak. Tasima sıkıntınız yoksa düşünmeye gerek yok Omen.

Geri
Yukarı