HP Omen 15 vs ASUS ROG Zephyrus G14

Bütçe
22.000
Hiç cad, render ya da modelleme programı kullandınmı kullanmadıysan bu kıyaslamayı doğru bulmuyorum. Üstelik benim pc dönemin en yenisiydi .Baya uyguna geldi bana .2019 da aldım şuan stokta yok bildiğim.Fakat demek istediğim bir pc ye okul okuyacaksan 15 ten fazla vermem gereksiz tüm oyunları bu aralıkta da oynarsın.
MUX yok Acer'da doğru. Ama çift kanal RAM çözüyor.

Aynı şekilde Acer kullanıyorum hangi modelini almış ve nasıl kullanmış bende bir problem göremedim. F/P olarak Acer çok iyi bir seçenek.
Hatırlamıyorum fakat render alırken bir görsel için benimki 1 dk bekleme yapıyordu .Arkadaşınki acerdi .1 saat yazıyordu .Üstelik çoğu bileşende birbirine yakın değerdeydi diye hatırlıyorum.

Ben 3 yıldır mimarlık okuyorum elimdeki de bu bilgisayar Omen by HP 15-DC0009NT. Zamanında 8.000 gibi bir fiyata almıştım 16 GB RAM 1050 Ti var her türlü programı kaldırıyordu. Bilmiyorum durumun elverişlidir belki ama biraz fazla pahalı değil mi attıkların. Oyunda oynayan biriyim özellikle grafik gerektiren oyunlar. Detroit, Horizon Zero Dawn gibi. Üst kısmın ısınması dışında hiçbir sorunum yok. Tasarımıda çok hoş bayılıyorum.

Cevap için öncelikle teşekkürler, bütçe konusunda herhangi bir limitim yok o sebep ile F/P ürünlerdense beni önümüzdeki 3-4 yıl boyunca sıkıntısız bir şekilde götürecek bir bilgisayar arıyorum. ASUS'taki tek endişem ekran kartının 80 Watt olması ki 3060'ı fazlaca sınırlamaz mı acaba?

Cevap için öncelikle teşekkürler, bütçe konusunda herhangi bir limitim yok o sebep ile F/P ürünlerdense beni önümüzdeki 3-4 yıl boyunca sıkıntısız bir şekilde götürecek bir bilgisayar arıyorum. ASUS'taki tek endişem ekran kartının 80 Watt olması ki 3060'ı fazlaca sınırlamaz mı acaba?
Teknik konuda o kadar bir bilgim yok maalesef.Ama şunu söylemeliyim ki Asus çok dayanıklı ürünler üretiyor. Benim eski i3 işlemcili bir laptobum vardı. Üzerinden 10 sene geçti vuruldu kırıldı hala çalışıyor şuan. Alacaksan ilk tercihin Asustan yana olmalı bence dayanıklılık açısından ama biraz pahalı işte.

Hatırlamıyorum fakat render alırken bir görsel için benimki 1 dk bekleme yapıyordu .Arkadaşınki acerdi .1 saat yazıyordu .Üstelik çoğu bileşende birbirine yakın değerdeydi diye hatırlıyorum.
Makine Mühendisliği öğrencisiyim. Autocad kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Dediğiniz şeye geliyor ASUS hep kaliteli. ASUS'un ısı problemli modelleride çıktı önceki yıllarda bir markaya bu kadar bağlı kalmak yanlış. Seçeneklerde aynı özellikleri bulunduran ASUS ROG aynı bileşenleri olan rakiplerinden 4bin 5bin daha pahalı. Kaliteli mi kaliteli ama fiyatı gereksiz yüksek.

Makine Mühendisliği öğrencisiyim. Autocad kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Dediğiniz şeye geliyor ASUS hep kaliteli. ASUS'un ısı problemli modelleride çıktı önceki yıllarda bir markaya bu kadar bağlı kalmak yanlış. Seçeneklerde aynı özellikleri bulunduran ASUS ROG aynı bileşenleri olan rakiplerinden 4bin 5bin daha pahalı. Kaliteli mi kaliteli ama fiyatı gereksiz yüksek.
Şuan yakınlarımda asus kullanan arkadaşlarım da var. Onlarda da bir sorun olmadığını biliyorum .Fakat rog serisi cidden iyi ve evet pahalı .

Geri
Yukarı