HP Omen 15 vs ASUS ROG Zephyrus G14

Bütçe
22.000

Cil_44

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bu yıl makine mühendisliği bölümüne başlayacağım ve üniversitede kullanma amacıyla laptop bakarken aşşağıda linklerini vermiş olduğum iki model arasında kaldım. (oyun oynamak da amaçlarım arasında) HP'nin güzel yanı RTX 3070 içermesi ancak ASUS'a göre çok daha büyük ve ağır kalıyor. Dolaylı olarak bir performans farkı olacaktır ama buna değer mi acaba? Şu an kendimce HP'yi daha alınabilir görsem de her türlü tavsiyeyi/fikri almak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Ben 3 yıldır mimarlık okuyorum elimdeki de bu bilgisayar OMEN by HP 15-dc0009nt .Zamanında 8.000 gibi bir fiyata almıştım 16 gb ram 1050 ti var her türlü programı kaldırıyordu. Bilmiyorum durumun elverişlidir belki ama biraz fazla pahalı değilmi attıkların .Oyunda oynayan biriyim özellikle grafik gerektiren oyunlar.Detroit, horizon zero dawn gibi.Üst kısmın ısınması dışında hiçbir sorunum yok.Tasarımıda çok hoş bayılıyorum.

Ben 3 yıldır mimarlık okuyorum elimdeki de bu bilgisayar OMEN by HP 15-dc0009nt .Zamanında 8.000 gibi bir fiyata almıştım 16 gb ram 1050 ti var her türlü programı kaldırıyordu. Bilmiyorum durumun elverişlidir belki ama biraz fazla pahalı değilmi attıkların .Oyunda oynayan biriyim özellikle grafik gerektiren oyunlar.Detroit, horizon zero dawn gibi.Üst kısmın ısınması dışında hiçbir sorunum yok.Tasarımıda çok hoş bayılıyorum.
Bu bütçede alacağı bir PC ortalama 5 sene en üst düzey performans sunar.

Acer ve lenova kesinlikle önermiyorum .Ne kadar kullanan mimarlık sınıf arkadaşım varsa sorun çıktı. Arkadaşın marka seçimi güzel ya Asus ya Hp alsın.
Lenovo kullanıyorum. Ben niye sorun yaşamadım? Acer için de çift kanal RAM ile MUX sorunu olmuyor.

Lenovo kullanıyorum. Ben niye sorun yaşamadım? Acer için de çift kanal RAM ile MUX sorunu olmuyor.
Hiç cad, render ya da modelleme programı kullandınmı kullanmadıysan bu kıyaslamayı doğru bulmuyorum. Üstelik benim pc dönemin en yenisiydi .Baya uyguna geldi bana .2019 da aldım şuan stokta yok bildiğim.Fakat demek istediğim bir pc ye okul okuyacaksan 15 ten fazla vermem gereksiz tüm oyunları bu aralıkta da oynarsın.

Geri
Yukarı