ASUS TUF FX506HM-AZ125 vs ASUS ROG G15 vs Omen 15-EN1010NT

Tartışmasız Asus ROG. Bu seride kullanılan 3060 en güçlü versiyon. Omen ve TUF'daki 3060'lara göre daha güçlü.
Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim. ROG konusunda 2 çekincem var. 1.si asus un ekranlarının kötü olduğu yönünde çokça yazı okudum o yüzden emin olamıyorum.
2.si bu zamana kadar hep intel kullandım AMD ye karşı biraz çekimserim.
Bu konuda görüşünüzü alabilir miyim?

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim. ROG konusunda 2 çekincem var. 1.si asus un ekranlarının kötü olduğu yönünde çokça yazı okudum o yüzden emin olamıyorum.
2.si bu zamana kadar hep intel kullandım AMD ye karşı biraz çekimserim.
Bu konuda görüşünüzü alabilir miyim?
Açıkçası burada attığınız 3 modelde de panel kalitesi en iyi olan cihaz Asus ROG.

TUF olan cihazda %100 sRGB renk gösterimli 240 hz IPS panel kullanılıyor.

ROG ise 144 hz %100 sRGB ve 3ms tepki süreli bir ekrana sahip.

Omen 144 hz %72 NTSC yani %100 sRGB fakat 7 ms ekran kullanıyor.

Sıralarsak ROG > Omen > TUF

Subjektif olarak değil de objektif olarak bakarsak böyle.

AMD konusuna gelirsek AMD işlemciler son nesilleriyle artık Intel'in önüne geçtiler. Bazı oyunlarda optimizasyondan dolayı az farkla geride kalıyorlar ama kas gücü olarak intelden daha güçlüler. Üstelik burada Ryzen 9 ile intel i7 kıyaslıyoruz. Bence en mantıklı tercih ROG olur. Ryzen 9 5900hx i7 11800h dan çok daha güçlü bir işlemci.

Açıkçası burada attığınız 3 modelde de panel kalitesi en iyi olan cihaz Asus ROG.

TUF olan cihazda %100 sRGB renk gösterimli 240 hz IPS panel kullanılıyor.

ROG ise 144 hz %100 sRGB ve 3ms tepki süreli bir ekrana sahip.

Omen 144 hz %72 NTSC yani %100 sRGB fakat 7 ms ekran kullanıyor.

Sıralarsak ROG > Omen > TUF

Subjektif olarak değil de objektif olarak bakarsak böyle.

AMD konusuna gelirsek AMD işlemciler son nesilleriyle artık Intel'in önüne geçtiler. Bazı oyunlarda optimizasyondan dolayı az farkla geride kalıyorlar ama kas gücü olarak intelden daha güçlüler. Üstelik burada Ryzen 9 ile intel i7 kıyaslıyoruz. Bence en mantıklı tercih ROG olur. Ryzen 9 5900hx i7 11800h dan çok daha güçlü bir

Yorumunuzdan sonra an itibari ile kesin olarak kararımı vermiş oldum. Çok ama çok teşekkür ediyorum benim gibi kararsız bir insana 1 haftalık arayıştan sonra doğru yolu gösterdiğiniz için. Cihazı alıp kullanmaya başladıktan sonra kullanıcı yorumlarımı yapacağım 😊

Yorumunuzdan sonra an itibari ile kesin olarak kararımı vermiş oldum. Çok ama çok teşekkür ediyorum benim gibi kararsız bir insana 1 haftalık arayıştan sonra doğru yolu gösterdiğiniz için. Cihazı alıp kullanmaya başladıktan sonra kullanıcı yorumlarımı yapacağım 😊
Güle güle kullanın :)

5900HX 11800H'dan cok daha iyi bir islemci degil az bir farkla daha hizli ama oyunlarda degil. Ayrica o laptopun ekrani %100 SRGB degil, %62.5 SRGB bir monitor.

Merhabalar tekrar.
Cihazı alıp kullanmaya başladığım zaman burada değerlendirme yapacagimi söylemiştim ama henüz cihaz elime ulaşmadı. Ayın 11 inde ulaşacağı belirtilen cihazın ayın 17 sine kadar bana ulaşacağı bilgisini aldım az önce müşteri hizmetlerinden. Ne alırsanız alın Hepsiburada pismanlikmis aklınızda bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı