Hp Omen 15-EN1011NT vs ROG STRIX G15 G513QM-HN347

Peki hocam ben Valorant LoL gibi oyunlar oynayacağım MUX olmamasına rağmen alınacak bir laptop mu?

Hocam ben de o Omen'i kullanıyorum. Memnunum. Öneririm. ASUS'u aklınızdan çıkarın. MUX olmamasına rağmen alınacak bir laptop olduğunu düşünüyorum. Çünkü FPS değerleri olarak yeterince yüksek FPS alıyor zaten. Bu bütçede daha yüksek FPS veren bir laptop bulamazsınız bence.

Daha ne kadar koyabilirsiniz bütçeye? MUX olmaması sizi kötü etkiler.

Hocam aslında şu an benim bilgisayarı ne zaman alacağım ve ne kadara alacağım belli değil alacağım zaman bilgili olmak için araştırıyorum. Bir yandan da olursa monitör bağlamayı düşünüyorum o yüzden daha ekleyemem.
Hocam ben de o Omen'i kullanıyorum. Memnunum. Öneririm. ASUS'u aklınızdan çıkarın. MUX olmamasına rağmen alınacak bir laptop olduğunu düşünüyorum. Çünkü FPS değerleri olarak yeterince yüksek FPS alıyor zaten. Bu bütçede daha yüksek FPS veren bir laptop bulamazsınız bence.

Aynı laptopu mu kullanıyorsunuz?

Hocam aslında şu an benim bilgisayarı ne zaman alacağım ve ne kadara alacağım belli değil alacağım zaman bilgili olmak için araştırıyorum. Bir yandan da olursa monitör bağlamayı düşünüyorum o yüzden daha ekleyemem.

Aynı laptopu mu kullanıyorsunuz?
Monitor baglayacaksaniz MUX sizi etkilemez.

Hocam benim anlamadığım bir şey daha var mesela bu laptop 144 hz ve 170 fps aldığım görünüyor. Bu laptopa yine 144 hz monitör takarsam fps göstergesinde görünen fps artar mı.

Bir de sence monitör alsam 240 hz mi takıyim 144 hz mi?
Görüntü sadece harici monitörden gelirse FPS artar.

Kaç Hz olduğuna siz karar verin, pek bilgili değilim.

Görüntü sadece harici monitörden gelirse FPS artar.

Kaç Hz olduğuna siz karar verin, pek bilgili değilim.

Evet hocam görüntü sadece monitörden gelecek. Peki monitörü bağlamadan önce laptopta 100 FPS aldığımı görüyorum. Monitör bağlayınca FPS göstergesinde fark olur değil mi? Bir de ben hiçbir şey yapmadan monitöre bağlayınca MUX aktif mi oluyor benim ne yapmam gerekiyor.

Evet hocam görüntü sadece monitörden gelecek. Peki monitörü bağlamadan önce laptopta 100 FPS aldığımı görüyorum. Monitör bağlayınca FPS göstergesinde fark olur değil mi? Bir de ben hiçbir şey yapmadan monitöre bağlayınca MUX aktif mi oluyor benim ne yapmam gerekiyor.
Aktif oluyor hocam direkt.

Geri
Yukarı