Elektronik HP Omen 15 EN1014NT R5 5600H-RTX 3060 18979TL

Hocam laptop pek ilgi alanım değil ama bir arkadaşa bunu aldırdım 18 bine. Ürün ayıplı geldi ve bugün değişim kararı çıktı. Size sorum ise bu iki laptop arasından hangisi daha performanslıdır ve daha iyi soğutmaya sahiptir? Her ikisi de 3060 ama watt muhabbeti vs varmış bunlarda. Ne dersiniz? Değerse iade yapıp konudakini alalım.

@TeknoAdam iki üründeki 3060'ların Watt'ı aynı diye biliyorum. İşlemci olarkak Aorus daha iyi, kasa kalitesi yakın ama bir tık Aorus daha önde olmalı.

33K asla etmez, 18 bine değişim yapabiliyorsa değişim, olmazsa iade edip bunu alsın.
Yok zaten 18 bin verdi ve aldı fakat ışık sızması sebebiyle değişime gönderdi. Saolsun Gigabyte Türkiye servisi 18 mayısta gönderilen ürüne bugün çıkardı değişim kararını. İtopya raporu teslim alınca yeni ürünü kargoya verecek bekliyoruz bakalım. Yani özetle 18 bine Auros mu yoksa konudaki ürün mü?

İşlemci, ekran ve kasa olarak Aorus önde sanırım. Yine de sormak istedim.

Hocam laptop pek ilgi alanım değil ama bir arkadaşa bunu aldırdım 18 bine. Ürün ayıplı geldi ve bugün değişim kararı çıktı. Size sorum ise bu iki laptop arasından hangisi daha performanslıdır ve daha iyi soğutmaya sahiptir? Her ikisi de 3060 ama watt muhabbeti vs varmış bunlarda. Ne dersiniz? Değerse iade yapıp konudakini alalım.
Bence kesinlikle iade yapmamalısın. Her laptopta olabilecek bir sorundur ışık sızması gibi sorunlar. Aorus önerilen ve iyi bir laptoptur 18k ya gayet iyi bir laptop almışsınız bozmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Tabi sorunları var diye görmezden gelmeyin değişim yaptırın yada yeni ekran takılsın vs

Ekran kartı kaç W? MUX var mı?
AMD CPU'ya sahip Omen modellerinde MUX yok. 80W+20W yani 100W diyebiliriz.
Sorun yaşama oranı Ideapad 3060'a göre biraz daha fazla. Düşündürtür.

100W+15W olması, CPU'nun çok daha iyi olması, soğutmanın çok daha iyi olması, ekranın daha iyi olması vb. Daha iyi bir cihaz. Satsanız getirisi yüksek. Aorus kesinlikle daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı