HP Omen 15-EN1016NT laptopta MUX Switch mevcut mu?

Bütçe
12699

Enes Bahadir

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhabalar laptopu az önce satın aldım. MUX Switch hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar. MUX Switch mevcut mu? ya da Ryzen işlemci olduğu için gerek var mı? Bir yorumlaşıp dertleşebilirsek sevinirim duruma göre iptal ederim belki alımı.
Teşekkürler şimdiden değerli yorumlarınız için.
Ürün linki burada:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunmasa bile etkisi olur mu acaba bios güncellemesi ile olacağını düşünüyordum ben ama ryzen ve nvidia bileşimi olduğundan tercih ettim bunu. Hemde max Q değil ekran kartı. Bakalım eğer üzmez ise kullanacağız. Üzer ise iade edeceğim tekrar (bundan önce nitro 5 iade ettim i7 10750H + rtx 2060 olan ) :)

Bulunmasa bile etkisi olur mu acaba bios güncellemesi ile olacağını düşünüyordum ben ama ryzen ve nvidia bileşimi olduğundan tercih ettim bunu. Hemde max Q değil ekran kartı. Bakalım eğer üzmez ise kullanacağız. Üzer ise iade edeceğim tekrar (bundan önce nitro 5 iade ettim i7 10750H + rtx 2060 olan)
Ekran kartı 100W Max-Q değil ama Max-P'de değil performansı gayet yeterli.
Cihazda çift kanal RAM var MUX'a olan ihtiyacı azaltıyor.
Örneğin Valorant'ta:
Tek kanal RAM= 100FPS
Çift kanal RAM= 140FPS
MUX= 200FPS
Bu fiyata çok iyi bir laptop iadeye gerek olacağını düşünmüyorum.
Tek eksisi RAM yetersizliğidir. Sonradan 8x2 3200MHz Crucial RAM almanızı öneririm.

Ekran kartı 100W Max-Q değil ama Max-P'de değil performansı gayet yeterli.
Cihazda çift kanal RAM var MUX'a olan ihtiyacı azaltıyor.
Örneğin Valorant'ta:
Tek kanal RAM= 100FPS
Çift kanal RAM= 140FPS
MUX= 200FPS
Bu fiyata çok iyi bir laptop iadeye gerek olacağını düşünmüyorum.
Tek eksisi RAM yetersizliğidir. Sonradan 8x2 3200MHz Crucial RAM almanızı öneririm.

Onuda ileride şöyle RAM'lar kalırsa şundan alırını CL değeri gayet iyi. Fiyatı da güzel https://www.hepsiburada.com/corsair...m2a3000c18-p-HBV00000SVOFR?magaza=Hepsiburada

İnşallah MUX Switch vardır yoksa sıkıntı olur 12.700 verdiğim laptopun hakkını vermesi lazım.

Peki gerek var mı MUX Switch'e? FPS kaybı yaşatacak mı bana bu? Bu bütçede buna yakın laptop bile yok maalesef normalde sınır 12.000 civari idi konuşmuştuk. Öneri almıştım zaten diğer forumda.

AAA oyunlarda %2-3 kadar olur, espor oyunlarında ise %50-60a çıkabilir:(

AAA oyunlarda %2-3 kadar olur, espor oyunlarında ise %50-60a çıkabilir:(
Neyse ramler çift kanal bakalım ne kadar fark edecek. Acer nitro 5 aldıkta noldu onda mux çıkmadı. hem 93 derece oluyor hemde pes 2021 de 110 fps veriyor dalga geçer gibi. Buda öyle olmaz umarım. Gelsinde bir duruma göre iade eder veya kullanmaya devam ederiz.

Varsa öneriniz buna yakın laptoplar düşünebilirim.

Neyse RAM'ler çift kanal bakalım ne kadar fark edecek. Acer Nitro 5 aldıkta ne oldu onda MUX çıkmadı. Hem 93 derece oluyor hem de PES 2021 de 110 FPS veriyor dalga geçer gibi. Bu da öyle olmaz umarım. Gelsinde bir duruma göre iade eder veya kullanmaya devam ederiz.

Varsa öneriniz buna yakın laptoplar düşünebilirim.

Maalesef hocam, 15kya Dell G5 var en yakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı